Stopařův průvodce Soutěž & Podnikej

1. září se spustilo přihlašování a my ti proto přinášíme jednoduchého průvodce, kde máš všechny informace na jednom místě. Zjistíš například, že nápad nemusí být geniální a bez chyb. Nebo že nejtěžší ze 7 úkolů je byznys plán a nejvíc zábavy si užiješ při tvorbě prvního prototypu.

průvodce

Nehledej svatý grál, když stačí sklenička

V jednoduchosti je krása

Prvním krokem ještě před podáním přihlášky je vůbec vymyšlení projektu, na kterém budeš v následujících měsících pracovat. Nemusíš ale hledat něco dokonalého, dechberoucího. 

Neexistuje nic jako špatný nápad. Pokud váháš, protože tě nic nenapadá nebo si nejsi jistí, že by tvůj projekt byl realizovatelný či dobrý, vyzkoušej náš validátor nápadů. Dáme ti první zpětnou vazbu a poradíme, jakým směrem se rozvíjet.

Přečti si také článek Jak přijít na podnikatelský nápad.

Nezapomeň, že máš během měsíců plně volnou ruku svůj projekt jakkoliv změnit.

K registraci se dostaneš pomocí kliknutí „Jdu do toho!“ v pravém horním rohu stránky. Zde vyplníš krátký formulář včetně členů tvého týmu, pokud do programu nejdeš sám, a popíšeš stručně svůj podnikatelský nápad.

Nezískáš Zlatovlásku, ale potkáš nejlepší rytíře v podnikání

Cena účastníka

Pak začíná pořádná jízda! Následuje 7 úkolů, a pokud je splníš, nedostaneš sice princeznu a půl království, ale zato se staneš naším absolventem, poznáš spoustu nových motivovaných lidí, profesionály v oboru a budeš mít čím oživit svůj životopis, třeba na vysokou školu.

Rešerše

 • V rámci prvního úkolu najdeš aspoň 5 českých nebo zahraničních firem, které se věnují stejnému problému jako ty.

Mentor

Po prvním úkolu si tebe nebo tvůj tým vybere jeden z našich mentorů.  Budeš moci poprvé prokonzultovat tvůj projekt s člověkem, který má spoustu zkušeností z byznysu, a poradí ti, jak na tvé cestě pokračovat dál. 

Ověření nápadů

 • V druhém úkolu svůj projekt validuješ.
 • Zjistíš od cizích lidí, jestli by tvůj produkt / službu využívali.

Vymyšlení, vytvoření a otestování prototypu

 • Následující 3 kroky se věnují MVP (minimal viable product).
 • Definuješ si první jednoduchý prototyp a pak se pustíš do výroby – u toho se zaručeně budeš nejvíc bavit.
 • Nakonec opět seženeš zpětnou vazbu a podle odezvy projekt upravíš.

Byznys plán

 • Zde okusíš realitu. Sepíšeš si náklady, potenciální výdělek a vypočítáš bod zlomu.
 • Zároveň si vyhledáš veškeré legislativní kroky, které musíš udělat, aby tě nikdo nemohl žalovat a tys neprodělal/a úspory své babičky.

Závěrečná prezentace v regionálním kole

 • Celou svou dosavadní práce shrneš v krátké prezentaci před odbornou porotou.
 • Získáš cennou odezvu od poroty a budeš vědět, jak se svým nápadem naložit dál. 
 • A pokud se jim tvůj projekt a zpracování zalíbí, pošlou tě do republikového finále.

Republikové finále

 • Program vrcholí finálním soubojem nejlepších projektů z ČR.
 • Hlavní cena pro vítěze je možnost studia Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity bez přijímaček a 10 000,- Kč.
 • Akce se zúčastní i projekt Start It @ČSOB, kteří nám poskytli i jednu z cen – divokou kartu do jejich programu.

Ať tě síla provází, absolvente

I po skončení programu tě nenecháme na pokoji. Pořádáme pak společné akce, kde hrajeme Bang a mazlíme se s koňmi. To ti potvrdíme v článku: „A prý že jsme seriózní,“ znělo heslo absolventského kempu 2022.

Tvoříme zkrátka komunitu aktivních schopných lidí a kromě karetních her se navzájem podporujeme, inspirujeme a dodáváme sílu. 

Pokud máš stále otázky, mrkni i na naše velké shrnutí o tom, kdo jsme a co děláme. Případně nás neváhej kontaktovat na Facebooku, Instagramu nebo e-mailu.

Ohodnoťte tento článek

Eliška Tajovská
Autor
Eliška Tajovská

Eliška se ve volném čase nejraději věnuje knihám a psaní nejen soutěžních povídek. V týmu Soutěž & Podnikej zastává funkci šéfredaktorky. Zúčastnila se také čtvrtého ročníku programu, a to se svojí kamarádkou Šárkou, naší nynější manažerkou. Elišku najdete a můžete sledovat na sociálních sítích - Facebooku a Instagramu.

Hodnocení:
Více článků od autora