Expert

Proč se zapojit jako expert?

Kdo je expert?

Expert jednotlivých sekcí programu Soutěž & Podnikej je člověk, který je soutěžícím k dispozici formou konzultace soutěžního úkolu z určité sekce. Roli experta pro danou sekci zastává člověk, jenž má s danou fází úkolu zkušenosti ze své dennodenní práce a věnuje se dané činnosti pravidelně. Zároveň dokáže vhodně poradit začínajícím podnikatelům, kteří se zabývají projekty z různorodých odvětví. Sekce, ze kterých si expert vybírá jsou validace, MVP, byznys model a prezentace.

Působnost experta

Expert je k dispozici všem soutěžícím, kteří si objednali konzultace skrze webovou aplikaci Soutěž & Podnikej na adrese pruvodce.soutezapodnikej.cz. Soutěžící si mohou služby experta objednat za využití soutěžních kreditů, které si během soutěže svou prací vydělají. Všichni soutěžící mají šanci si objednat minimálně 1 konzultaci s expertem, ale svou prací si může vydělat až na 3 další

V případě, že je expert poptán, musí potvrdit či odůvodněně odmítnout danou konzultaci do 48 hodin, aby soutěžící získal možnost kontaktovat jiného experta. Všechny materiály spojené se soutěžícím a jeho projektem jsou k nalezení na profilu soutěžícího, ke kterému expert po schválení konzultace dostane přístup.

Tím, že expert provádí konzultace v klíčových částech projektu, má velký dopad na konečnou formu projektu a také na úspěch daného týmu v soutěži. Expert svým působením v soutěži nahlédne do několika projektů zároveň a seznámí se s větším množstvím talentovaných, aktivních a podnikavých středoškolských studentů, získá přístup k jejich projektům a bude moci prozkoumat myšlení nastupující generace.

Proč vznikla role experta?

Činnost experta je zcela dobrovolná. Umožňuje všem soutěžícím přístup ke konzultaci v případě, že se nemohou z nějakých důvodů domluvit se svým mentorem nebo mentor nemá potřebné znalosti v dané sekci soutěže. Expert zaručuje rovnocenný přístup ke zkušenostem profesionála všem soutěžícím, kteří plní úkoly v rámci vymezených časových úseků.

Časová náročnost zapojení experta

Účastníci Soutěž & Podnikej se na experta budou obracet se žádostí o konzultace soutěžního úkolu. Konzultace probíhá online a má standardní délku 20 minut. Minimální počet konzultací, které expert během soutěže vykoná jsou tři. Maximální počet si expert určuje sám.
Nejlépe vám však zkušenosti ze spolupráce shrne případová studie firmy Havas a jejich vybraný expert Dominik Ježek.

Jak Havas dokázal předat zkušenosti, navázat nová přátelství a dostat se až do finále, si můžete přečíst ZDE.


Kontaktujte nás a buďte součástí

[contact-form-7 id=”6949″ title=”Buďte součástí”]