Ostravské finále ovládl 3D tisk. Za projektem stojí tři studenti z Wichterlova gymnázia

Známe dalšího finalistu! O tom, že budoucnost spočívá v 3D tisku přesvědčili porotu ostravského regionálního finále Soutěž & Podnikej tři studenti z Wichterlova gymnázia v Ostravě.

V dalším ze série regionálních finále 5. ročníku Soutěž & Podnikej se představilo 7 soutěžních týmů z Moravskoslezského kraje. Nápady, které si diváci v rámci online přenosu vyslechli, spadaly do různých odvětví – od ekologie, až po finanční poradenství. Nejvíce bodů a s tím i postup do republikového finále si odnesl tým Jonggle ve složení David Havrlant, Jáchym Cvrček a Ondřej Merta.

“Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit programu Soutěž & Podnikej. Během programu jsme se seznámili s klíčovými lidmi pro náš projekt, kteří nám několikanásobně ulehčili naší cestu. Celé finále nás opravdu fascinovalo, protože kvalita všech prezentací byla neskutečná,” popsal dnešní zážitek David Havrlant, kapitán týmu Jonggle.

V čem jejich nápad spočívá? Cílem platformy Jonggle je propojit zákazníky s designéry a majiteli 3D tiskáren. Díky tomu si můžete bez námahy nechat vytisknout model čehokoliv. Aniž byste museli vlastnit 3D tiskárnu.

Jaké další nápady se v dnešním finále představily?

2. místo: Tvoje nebe (Veronika Plevová) – kreativní kniha, která dá prostor fantazii dětem i dospělým.

3. místo: Staň se (Jan Zubík) – webová aplikace, která propojuje studenty s potenciálními zaměstnavateli jinak, než bylo doposud zvykem.

4. – 7. místo: AktiMod (Dominik Horňák) – vzdělávací semináře v oblasti finanční gramotnosti formou seminářů.

4. – 7. místo: Studentity (Jakub Kornel, Ladislav Vávra) – outsourcing dílčích projektů v IT mezi studenty.

4. – 7. místo: Roboporadce (Jakub Šrámek) – platforma, jejímž cílem je reformovat současný systém finančního poradenství.

4. – 7. místo: Eco app (Michaela Siudová) – webová aplikace, ve které naleznete vše ze světa ekologie. Od produktů, až po zpravodajství a šíření osvěty.

Nápady středoškoláků hodnotila odborná porota ve složení: Adam Kurzok (Expando), Renata Valerie Nešporek (Česká asociace podnikatelek a manažerek, Podnikatelské obory) a Michal Gavlík (Moravskoslezské inovační centrum).

Ohodnoťte tento článek

Jan Sobotka
Autor
Jan Sobotka

Hodnocení:
Více článků od autora