Náš tým

Pomáháme nápadům růst

Jsme tu od toho, aby vaše cesta od nápadu k prvnímu podnikání problěhla co nejhladčeji.

Tým

Bez týmu by to nešlo a letadlo by spadlo.

Mentoři

Mentoři vám pomohou vzlétnout a příliš neuletět.

Porotci

Bez porotců, kteří by udávali směr, bychom daleko nedoletěli.

Partneři

Díky partnerům jsme na runveji. Jsme vděčni za jejich podporu!

Kdo za tím stojí?

Martin Vítek

Martin Vítek

Martin Vítek je zakladatelem Soutěž & Podnikej a předsedou správní rady Nadačního fondu vzdělávání a podnikání. Soutěž & Podnikej vznikla na základě jeho zkušeností při studiu na DePaul University v Chicago, IL.
Anna Veselá

Anna Veselá

Anna je absolventkou 2. ročníku Soutěž & Podnikej a druhým rokem koordinátorkou programu. Studuje marketing a public relations na Univerzitě Karlově a věnuje se vlastnímu projektu na výrobu interaktivních svítících lodiček.

Organizační tým

Veronika Kučerová

Více o Veronice

Verča je původem ze Zlína. V Soutěž & Podnikej má na starost především správu blogu, sociálních sítí a další marketingové aktivity. Mezi její zájmy patří móda, dobrá káva a nové výzvy, kterým může čelit.

Robert Lakatoš

Více o Robertovi

Robert studuje grafiku a design, což je také jeho hlavním zaměřením u nás v Soutěž & Podnikej. Do týmu se přidal po absolvování 4. ročníku, kde za svůj projekt získal speciální ocenění poroty.

Šárka Dvořáčková

Více o Šárce

Šárka ráda píše a čte, u nás v týmu se proto prosadila jako redaktorka. Do její kompetence také spadá komunikace se školami a dalšími institucemi.

Vlastimil Šobáň

Více o Vlastovi

Vlasta se věnuje PR a komunikaci s novináři. Mimo to pomáhá s produkcí a taktéž je absolventem 4. ročníku.

Anastasiya Melnyk

Více o Stázce

Stázka má pod palcem všechny eventy, které v Soutěž & Podnikej pořádáme. Ať už se jedná o regionální a republikové finále, absolventské víkendy nebo třeba setkání profesionálů.

Karel Pivnička

Více o Karlovi

Karel má v týmu Soutěž & Podnikej na starost fundraising, soutěžní partnery a finanční řízení. 

Jan Sobotka

Více o Honzovi

Honza se zajímá o marketing a technologii. Má vytříbený jazykový cit, proto je autorem velké části technologických a edukačních článků na našem blogu. 

Mentoři

Dalibor Pulkert

Outboxers

Více o Daliborovi

Dalibor se pohybuje v digitálních vodách přes 12 let a jak sám rád říká, staví mosty mezi IT a byznysem. Aktuálně je součástí inovačního labu Outboxers, který staví nové digitální produkty a ověřuje jejich smysluplnost na trhu. Nabíjí ho podnikatelská scéna a lidé, kteří se v ní pohybují. Bedlivě sleduje startupovou scénu u nás i v zahraničí.

Filip Mikschik

Startup Jobs

Více o Filipovi

Filip Mikschik založil StartupJobs a pomohl tak se svými kolegy najít práci stovkám lidí, kteří chtějí dělat něco smysluplného. Věří, že by se noví členové týmu měli vybírat podle potenciálu, ne podle toho, jak moc umí vymazlit CV, proto založil Hiri.cz. Baví ho posouvat věci dál a jednou si pořídí malý domeček na pobřeží Skotska.

Jan Emler

Doller

Více o Honzovi

Honza společně se svým kamarádem Jiřím Doležalem stvořili nedatovaný diář Doller, který se stal hitem nejen mezi mladými lidmi.

Jaroslav Procházka

Simplyit.cloud

Více o Jaroslavovi

Jaroslav se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 15 let v různých rolích (od vývojáře, přes projekťáka a produkťáka až po agilního kouče) v inovačních a agilních projektech a transformacích v mnoha malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování, hrách a simulacích.

 Spoluzaložil podnikatelský inkubátor, je mentorem v dalších inkubátorech a soutěžích a podnikatelské aktivity organizoval i pro studenty vysokých škol v Ostravě. Spoluvlastní dva startupy QuickJOBS a SimplyIT.cloud, kde se podílí na vedení týmů, vývoji a směřování produktů, strategii a marketingu.

Protože rád sdílí své zkušenosti, spolupořádal a vytvářel konference Kvalita ve vzdělávání, HRin, People inAgile, Product inAgile či Ostravský TEDx. O zkušenosti se rád dělí i v knihách, e-knihách a článcích na svém blogu www.differ.cz, občas i na konferencích, či dříve také jako garant pisatel a barista skvělého projektu HRkavarna.cz.

Ladislav Veselý

Slevomat

Dalibor Herbrich

QuickJobs

Roman Maštalíř

Eventee

David Procházka

Donio

Maxim Kozlov

Undout

Boris Bošiak

Reservio

Jan Louda

IBM Czech Republic

Pavel Popluhar

EdHance

Libor Hoření

Dobrokáva

Více o Liborovi

Libor Hoření je mladý podnikatel (28 let), absolvent Newton College v Brně, který v 17ti letech založil internetovou kuchařku Toprecepty.cz, podle které dnes vaří přes 2,5 milionu lidí za měsíc. Založil také pojízdnou kavárnu v Brně, kde se neplatí penězi, ale dobrým skutkem a aktuálně se nejvíce věnuje mobilní aplikaci Nesnězeno, která bojuje proti plýtvání jídlem.

Lukáš Rezek

Advokátní kanceláře Petráš Rezek s.r.o.

Více o Lukášovi

Lukáš Rezek je advokát a partner Advokátní kanceláře Petráš Rezek s.r.o. a současně rozhodce zapsaný v seznamu vedeném Ministerstvem spravedlnosti České republiky. Jako lektor vedl odborné semináře týkající se problematiky nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích pro obce v celé České republice. Externě vyučuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Hana Púllová

Více o Haně

Hana Púllová je spoluzakladatelkou společnosti Jobs 2030, která se zaměřuje na aktivaci vnitřních zdrojů jednotlivců i týmů.

Aleš Mareček

Red Hat, Inc.

Více o Alešovi

Jmenuji se Aleš Mareček, pracuji ve spol. Red Hat, Inc. více než 9 let, kde jsem začal jako Quality Engineer v BaseOS QE Security týmu.
Později jsem přešel do Identity Management týmu, zde jsem vedl FreeIPA QE team a zde jsem také nastartoval svoji kariéru manažera. Nyní pracuji na pozici Platform QE Manager a mým každodenním chlebem v Red Hat je práce na Red Hat Enterprise Linux, řízení a koordinace projektů a pracovních skupin, mentorování a koučování, organizování interních a externích konferencí, čí nábor nových kolegů do Red Hat. Působil jsem také jako mentor posledního ročníku iKid.

Martin Řežábek

Fresh & Fun Catering s.r.o.

Více o Martinovi

Martin se již 3 roky pohybuje ve světě byznysu. Svou první firmu založil v 19 letech. Po celou dobu se převážně pohybuje v oblasti eventů. Založil ale také cateringovou firmu a jako první v Čechách představil tisk na kávu.

Jakub Hudec

Středočeské inovační centrum

Více o Jakubovi

Jakub již při studiích na VŠE  pracovat v Agentuře CzechInvest. Byl u znovuzaložení regionální kanceláře CzechInvestu pro Středočeský kraj a Prahu, kterou později vedl jako její ředitel. Poslední rok se v CzechInvestu věnoval podpoře začínajících inovativních firem. Ve Středočeském inovačním centru má na starost kromě řízení Smart Akcelerátoru také například koordinaci činností inovačních platforem nebo komunikaci s partnery k rozvoji inovačního prostředí v kraji.

Dominik Pecháč

CARWORX

Více o Dominikovi

Dominik se stal jednatelem společnosti CARWORX, která zajišťuje servis výpočetní techniky založený na individuálním přístupu ke každé opravě a nalezení ideálního řešení.

Tomáš Chmelík

CzechInvest

Více o Tomášovi

Tomáš působí od roku 2014 jako regionální manažer agentury CzechInvest pro Plzeňský kraj, kde se mimo jiné věnuje konzultacím podnikatelských záměrů a poradenství v oblasti nástrojů podpory dalšího rozvoje podniků všech velikostí, včetně těch začínajících. Aktivně též působí v neziskovém sektoru v organizaci Junák, kde se věnuje především fundraisingu a figuruje v řídících funkcích na krajské úrovni.

Robin Langer

P-PINK

Více o Robinovi

První pracovní zkušenost zažil Robin, když mu bylo 5 let a vydělal si 8 korun za vykopání kyblíku brambor. Od té doby nasbíral bezpočet pracovních zkušeností od archeologických vykopávek, přes řízení pro VIP klienty až po šéfování internetovému obchodu. V současnosti Robin pomáhá v P-PINK začínajícím podnikatelům při rozjezdu jejich byznysu.

Michal Rejmon

Creaticon

Více o Michalovi

Podnikání se věnuje od 15 let, kdy poprvé prezentoval svůj business plán velkým investorům. Prošel si řadou zkušeností a pozic, od kreativních, jako fotografie, přes business development až po obchod a marketing, u kterých zůstal. Je spolumajitelem netradiční marketingové agentury Creaticom a má za sebou pozici marketingového manažera ve WBTCB.

Martina Váchová

CzechInvest

Více o Martině

Martina působí jako regionální projektová manažerka agentury CzechInvest pro Kraj Vysočina, kde se mimo jiné věnuje poradenství a konzultacím možností podpory podnikání pro malé a střední podniky a začínající podnikatele. Dále podniká v oblasti jazykové výuky – příprava, realizace a lektorování kurzů angličtiny pro firemní klientelu i veřejnost.

Matěj Slezák

Localgrapher

Více o Matějovi

Matěj založil a řídí online platformu Localgrapher.com, která propojuje fotografy a kameramany s klienty na pěti kontinentech. Spolupracuje se stovkami fotografů po celém světě, služby poskytuje nadnárodním korporacím i jednotlivcům. Matěj bude užitečným rádcem především projektům z online prostředí a také projektům, které mají přesah do audiovizuální a umělecké sféry.

Karolína Krámková

CzechInvest

Více o Karolíně

Karolína pracuje na oddělení podpory internacionalizace startupů v agentuře CzechInvest již druhým rokem. Za dobu strávenou v CzechInvestu pracovala už s několika desítkami startupů, který se potýkaly především s úskalím zahraniční expanze a doprovázela je na cestě za získáním prvního zákazníka, hledáním investora nebo osvojením si perfektní prezentace. Zkušenosti získala jak od tuzemských mentorů, tak zahraničních a je připravena tyto zkušenosti předávat dalším projektům s vysokým potenciálem komercionalizace. V agentuře má na starosti program CzechAccelerator, jehož nedílnou součástí je hunting startupů, marketing programu přes zajištění jeho celkové realizace až po sběr výstupních dat.

Petr Kopeček

CzechInvest

Více o Petrovi

Petr je nadšenec do nových technologií a ekologických řešení. Tři roky spolupracuje s podnikatelským inkubátorem České zemědělské univerzity Point One, kde se mimo copywritingu věnuje podpoře místní komunity. V CzechInvestu pracuje v oddělení internacionalizace startupů, kde pomáhá společnostem s expanzí na zahraniční trhy. Profesně se před prací v CzechInvestu věnoval marketingu. Vystudoval mezinárodní vztahy a udržitelný rozvoj. Je vášnivým cestovatelem, milovníkem jídla, čtení, politiky, ekologie, seriálů a těch internetů. Nenechá si uniknout žádné zprávy z českého startupového světa a vždy má připravený dobrý tip na nějakou zajímavost nebo technologickou novinku.

Tomáš Vojkůvka

Creative Clown

Více o Tomášovi

Tomáš se poprvé k podnikání dostal už na střední škole v rámci programu JA Czech Studetská firma roku. S produktem HeadPad se mu podařilo zvítězit v českém kole a dokonce jsme reprezentovali ČR na veletrzích v Madrinu a v Lucernu. To ho inspirovalo a od té doby věděl, že se chce v životě věnovat podnikání a budovat tak něco vlastního, mít svůj produkt a tvořit nějakou vlastní hodnotu. Proto v roce 2018 založil v Ostravě značku Creative Clown. Jeho polečnost se zabývá audiovizuální tvorbou – živá vysílání, firemní videa, reklamní spoty, produktové fotografie atd. Za dobu fungování se mohou pyšnit takovými klienty, jako jsou třeba festivaly Colours Of Ostrava; Beats for Love nebo značky jako ING, BeWooden, Cokafe, Remoska, Bekaert, Socialbakers, město Ostrava nebo Moravskoslezský kraj. Za dobu podnikání Tomáš získal spoustu zkušeností, jak s tvorbou byznys plánů nebo jednáním s velkými klienty, tak třeba se strategickým marketingem. A protože základ těchto znalostí vznikl už na střední škole ve “studentské firmě”, rád je nyní předá dalším nadšencům.

Dušan Tripal

TRIPET

Více o Dušanovi

Dušan působil jako vedoucí nákupu ve velké firmě a tam poznal, že každá firma má nepohyblivé zásoby. Poté, když se stal OSVČ, začal zprostředkovávat prodej těchto zásob. Postupem času zjistil, že všechny firmy mají ve svých “pomníčcích” kartonové materiály (krabice, proklady) a začal se specilizovat na tento sortiment. Dnes jeho firma dokáže nejen přeprodávat, ale i zpracovat a zužitkovat i použitou kartonáž, což již není odpadové, ale přímo oběhové hospodaření, kdy odpad z jedné firmy slouží jako přímá vstupní surovina v jiné firmě bez další úpravy.

Martin Marek

CzechInvest

Více o Martinovi

Martin Marek působí v agentuře CzechInvest jako projektový manažer pro Olomoucký kraj. S oblibou se věnuje tématice start-upů a budování příznivého regionálního prostředí pro jejich vznik a rozvoj. Podpora nových nápadů a aktivity nejen u mladých lidí byla náplní jeho práce již v minulosti v rámci několika institucí. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Ivana Chlubná

JIC

Více o Ivaně

Ivana pět let působila v oblasti marketingu a komunikace a připravovala kampaně pro české i zahraniční klienty. Nyní se v JIC věnuje podpoře studentů a jejich podnikatelských nápadů. Ve volném čase nezahálí a zkouší rozjet vlastní oděvní značku.

Veronika Rejšková

JIC

Milan Soukup

Lukáš Černý

CzechInvest

Více o Lukášovi

Lukáš zastává pozici regionálního projektového manažera v CzechInvest pro Prahu a Středočeský kraj.

Tadeáš Kapic

Butono

Lucie Částková

CoPlay

Šimon Fouček

Red Hat

Experti

Otomar Sláma

Charles University Innovations Prague s.r.o. (CUIP)

Více o Otomarovi

Otomar je ředitelem dceřiné společnosti Univerzity Karlovy, která byla založena za účelem komercializace výsledků vědy a výzkumu. Pomáhá tedy přenášet znalosti a technologie z akademické půdy do praxe. Zaroven jiz roky sam podnika a zamestnava radu lidi. Je drzitelem mezinarodni certifikace projektoveho managementu.

Jarmila Kowolowská

Grason

Petr Pščolka

Accenture

Ondřej Lesa

Krea.tiff

Mirek Černý

Insightee

Tomáš Ervín Dombrovský

LMC

Robert Sovík

USA Sport & Study

Filip Molčan

USA Sport & Study

Martin Přibil

Insightee

Vendula Hříchová

Havas

Jan Foret

Wolt

Daniel Adamka

Arriva

Porotci – REPUBLIKOVÉ FINÁLE – 22. 1. 2021

Marian Fury

ZARAGUZA

Více o Marianovi

Marian Fury je CEO strategicko-kreatívní agentury Zaraguza CZ. Zaraguza CZ vytváří pro svoje klienty kompletní komunikační ekosystémy spojující online s offlinem. Buduje komunikační crossplatform řešení, které jsou nejen kreativní, ale zároveň klientům prinášejí výsledky.

Pavlína Zychová

MyStay

Více o Pavlíně

Pavlína Zychová absolventka Univerzity Palackého, CEO & zakladatelka společnosti MyStay.
Právnička vzděláním, dobrodruh povoláním. Již čtvrtým rokem je hnacím motorem travel start-upu MyStay. Rozvíjí obchodní aktivity v Evropě, Asii i Americe. Věří, že Booking.com anebo Airbnb nestačí jako jediná online revoluce v hotlierství. Cílem MyStay je zpříjemnit pobyt hosta po rezervaci a nabídnout mu všechny služby hotelu, aby byl maximálně spokojený a dal co nejlepší hodnocení. MyStay pomáhá těm hotelům, které chtějí být na špičce, ať už v jsou v jakékoliv cenové kategorii. Je také organizátorkou Women Startup Competition a podporovatelkou firmy We-Straw.

Tomáš Hülle

European Centre for Career Education

Více o Tomášovi

Tomáš je zakladatelem European Centre for Career Education (www.eccedu.org) a Prezidentem Czech China Entrepreneurs Forum (www.ccef.cz). Již dříve vystřídal několik manařerských a vedoucích pozic ve firmách zaměřených na investice, vzdělávání, nemovitosti či žurnalistiku. Tomáš vedle toho přednáší na Institutu ekonomických studií Karlovy univerzity, ale měl možnost krátce přednášet i např. na Oxford university, London School of Economics, Peking university, Tsinghua university nebo Arizona State university. Vedle podnikání je Tomáš současně přispěvovatelem v médiích a již dříve se podílel na přípravě několika knih či odborných skupinách United Nations.

Porotci – Zlín – 7. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – Brno – 8. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – Olomouc – 9. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – Ostrava – 10. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – Východní Čechy – 11. 12. 2020

Petra Srdínková

P-PINK

Více o Petře

Petra Srdínková vystudovala obor Mezinárodní vztahy a v praxi se dlouhodobě věnuje tématu EU a regionálního rozvoje. V minulosti působila v oblasti podpory veřejně prospěšných projektů Pardubického kraje z evropských dotací (renovace silnic, škol, nemocnic…) a vzdělávacích projektů. V současné době pracuje v Pardubickém podnikatelském inkubátoru, kde se věnuje podpoře místní podnikatelské sféry a rozvoji podnikatelského prostředí v Pardubicích a Pardubickém kraji.

Brzo odhalíme

Eva Malinová

Krajská hospodářská komora Pardubického kraje

Porotci – Praha #1 – 14. 12. 2020

Karel Drašnar

BrandCloud

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – Praha #2 – 15. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – Plzeň – 16. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – Ústí nad Labem – 17. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Porotci – České Budějovice – 18. 12. 2020

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Brzo odhalíme

Partneři projektu

Organizátor

Hlavní partneři

Odborní partneři

Právo

Marketing a komunikace

Partneři

Mediální partneři

Inovační centra a coworky

Pod záštitou