Dne 11.12 proběhlo první regionální finále Soutěž a Podnikej. Finále se zúčastnilo 6 týmů a soutěžících ze Zlínského kraje. Vítězem se stal Rostislav Gajzler se svým LeatherCase na knihy z Gymnázia Lesní čtvrť. Finále se uskutečnilo v Baťově vile pod záštitou Nadace Tomáše Bati.

Soutěž a Podnikej je soutěž, která dává možnost začít studentům ze středních škol plánovat nebo už rozjet své vlastní podnikaní. Student se přihlásí se svým nápadem na webových stránkách soutěže, a poté v osmi týdnech dolaďuje svůj nápad s přiděleným mentorem soutěže.

Ve Zlínském regionu bylo přihlášených 19 soutěžících či týmů. Z toho 11 z nich dostalo příležitost pracovat s mentorem a 6 týmů a soutěžících práci na svém projektu dokončilo. Zúčastnili se tak regionálního finále, kde formou prezentace představili porotě svůj podnikatelský projekt.

O vítězi rozhodovala porota, která je vždy složena ze zkušených podnikatelů. Ve Zlínském kraji tomu nebylo jinak. V porotě seděli Tomáš Baďura z PRIA SYSTÉM s.r.o, Ondřej Lesa z krea.tiff a Pavel Velev z Nadace Tomáše Bati. „Regionální finále se uskutečnilo v úžasných prostorech Baťovy vily. Velmi si vážím všech soutěžících, kteří vystoupili ze své komfortní zóny a věnovali řadu hodin svému projektu a přípravě prezentace. Regionální finále bylo dokonale organizované a proběhlo bez sebemenších nedostatků,“ hodnotí průběh regionálního finále Ondřej Lesa.

Vítěz regionálního finále ve Zlíně Rostislav Gajzler při své prezentaci

Vítěz regionálního finále ve Zlíně Rostislav Gajzler při své prezentaci

Celostátní kolo, kde se setkají vítězové jednotlivých regionálních kol, proběhne 25. 1. 2018 v Praze.

Kožené obaly, ale i solárně napájená baterie telefonu

Všechny prezentované projekty byly kvalitně zpracované a soutěžící dostali zpětnou vazbu od porotců. Vítězem zlínského regionálního kola se poté stal Rostislav Gajzler se svým projektem LeatherCase, neboli koženými obaly na knihy, které si můžete originálně designovat různými citáty nebo mottem.

„Cítím se lehce rozčarován, nečekal jsem, že svým projektem budu slavit nějaký úspěch. Celou dobu jsem jej vnímal spíše jako možnost nahlédnout do praxe a získání nových dovedností ze světa podnikání, než cestu k vítězství,“ říká Rostislav.

Rostislav by chtěl do celostátního finále vylepšit svou prezentaci, která potřebuje zestručnit a graficky vylepšit. „Zároveň doufám v další spolupráci se svým mentorem, panem Ing. Luďkem Navrátilem, který mě neustále posouvá kupředu a motivuje k další práci,“ dodává.

Zlínští absolventi Soutěž a Podnikej

Zlínští absolventi Soutěž a Podnikej

Na druhém místě se umístili Dalibor Herda a Martin Kožucharov s jejich projektem Flying Community z Creative Hill College. Třetí příčku obsadili studenti střední školy podnikatelské a vyšší odborné a.s. Dominik Maniš a Aleš Omelka s projektem OMstudium. Dále své projekty prezentoval Martin Svoboda se svým projektem TableTap, Petr Balga a Filip Slanina z Creative Hill Colege s jejich projektem PeFi, ze stejné školy také Samuel Mořkovský a Marek Cigánik s projektem Apolinare.