Začátek tvé podnikatelské cesty aneb průvodce Soutěž & Podnikej

Jaké kroky vedou ke tvé cestě do Chicaga a “mediální slávě” jako výherce Soutěž & Podnikej? V tomto článku projdeme vše od A do Z, aby jsi měl jistotu, co celý program obnáší a zda je Soutěž & Podnikej pro tebe to pravé.

1) Registrace

Po kliknutí na modré tlačítko “Jdu do toho” v pravém horním rohu stránky vyplníš formulář s tvými kontaktními údaji, popř. celého tvého týmu. A poté stručně popíšeš svůj nápad, s kterým se chceš do soutěže přihlásit.

Váháš jestli je nápad dost dobrý? Na to z hlavy nenajdeš odpověď ani ty, ani my. Je to totiž o otestování na opravdových zákaznících. Ze zkušeností víme, že většina soutěžících z předchozích ročníků svůj nápad během programu jistým způsobem pozměnila, nebo otočila úplně vzhůru nohama. A to je v pořádku. Pokud chceš důkaz i na světové úrovni, tak třeba prvotním cílem Youtube bylo hledání své drahé polovičky. Podoba dnešnímu Youtube byla ve způsobu “randění” – lidé nahráli video, kde povídali o sobě a svém vysněném partnerovi.

Dokud nezačneš, nemůžeš říct na 100% jestli je tvůj nápad dobrý nebo špatný. To objevíš až v průběhu soutěže.

2) Sebral jsi odvahu a přihlásil ses, následuje tedy první krok celého programu: průzkum trhu.

Zjistíš, v čem se lišíš od existujících produktů či služeb na trhu. To ti pomůže při dalším rozvíjení svého nápadu a při zvolení správné marketingové strategie.

3) Po úspěšném splnění průzkumu trhu, ti bude přidělen mentor.
Teď teprve začíná pořádná jízda! Budeš moci poprvé prokonzultovat tvůj projekt s člověkem, který má spoustu zkušeností z byznysu a poradí ti, jak na tvé cestě pokračovat dál. Mentor ti bude během celé soutěže krýt záda, aby ses mohl o čemkoliv poradit.

4) Druhý krok programu: ověření nápadu
Používali by tvý cílový zákazníci produkt nebo službu, kterou budeš nabízet? Proč se jich rovnou nezeptat?

5) Třetí krok: vytvoření prototypu a otestování
Připrav zjednodušenou verzi a vyzkoušej na reálných zákaznících, jestli jim to usnadní život a celkově zjisti jejich reakce. Po získání odezvy jsi zase o něco chytřejší a víš, kam svůj projekt směřovat.

6) Čtvrtý krok: byznys plán
Máš celý svůj projekt jen v hlavě? Tak teď je čas to pořádně promyslet a dát na papír. Instrukce, rady a mentor ti poradí, co má plán obsahovat a jak se tvoří. Pomůže ti to udržet pořádek, zjistit cenu tvého produktu či služby a stanovit si další kroky.

7) Pátý krok: závěrečná prezentace v regionálním kole
Poslechneš si nápady ostatních soutěžících z tvého regionu a stručně odprezentuješ svůj projekt. Získáš cennou odezvu od poroty a budeš vědět, jak se svým nápadem naložit dál. A pokud se jim tvůj projekt a zpracování zalíbí, pošlou tě do republikového finále.

8) Republikové finále
Postoupil jsi z regionálního kola? Pak tě čeká prezentace číslo dva. Zkušená porota ohodnotí každý projekt a po skvělém dni, kde potkáš spoustu nových ambiciózních lidí, se dozvíš své konečné umístění.

Kromě hromady zkušeností a zážitků můžeš v soutěži vyhrát také konzultace se zakladateli a týmy významných firem, pomoc se založení vlastní společnosti, hodnotné ceny od sponzorů a to nejlepší – obchodní cestu do Chicaga! Všechny ceny najdeš podrobně zde.

S KÝM SE MŮŽEŠ V SOUTĚŽI POTKAT

Mentoři

Specialisté z oboru, podnikatelé, majitelé firem – to všechno jsou mentoři. Každý bude mít na starosti jeden soutěžní tým, kterému bude oporou při realizaci jejich nápadu.

Experti

Experti tu budou pro tebe a tvůj projekt připraveni na krátké konzultace daných problémů, které tebe a tvůj tým v průběhu tvorby podnikání mohou potkat. Schůzku s expertem si můžeš zamluvit za body, jež získáš za úspěšné dokončení jednotlivých kroků zmíněných výše.

Porotci

Lidé, kteří budou tvůj výsledný výkon hodnotit. Potkáš se s nimi na závěrečných prezentacích v regionálním i republikovém kole. Ale žádný strach, jsou to super lidé s hromadou zkušeností! 

A v neposlední řadě spoustu mladých lidí, kteří mají stejné ambice jako ty. Ať už se svým projektem zachraňují přírodu, staví roboty, nebo vyvíjí aplikaci, vždy si budete mít co říct a společně se poradit.

Dokud nezkusíš, nevíš, v co se tvůj nápad může vyvinout a jak úspěšný bude. Jak řekl výherce minulého ročníku, David Stančík: „Soutěž & Podnikej tvoří ze snílků šéfy firem.“. Proč tedy ještě váhat? Čím dýl čekáš, tím se registrační poplatek zvedá 😬. Seber tedy odvahu a pojď do toho s námi!

Máš jakékoli další otázky? Sem s nimi!

Napiš nám na email nebo nás kontaktuj na sociálních sítích!

Ohodnoťte tento článek

Šárka Dvořáčková
Autor
Šárka Dvořáčková

Šárka úspěšně absolvovala 4. ročník programu S&P. Ve společnosti aktivních studentů se jí zalíbilo natolik, že se přidala k organizačnímu týmu soutěže. Nyní je pravou rukou Martina a stará se o operativu programu. Ve volném čase Šárka ráda posedává u šálku kávy, čte nebo se obklopuje svými nejbližšími.

Hodnocení:
Více článků od autora