Soutěží to nekončí: Projekty, které neusnuly na vavřínech a směle pokračují dál

Za pět let prošla programem Soutěž & Podnikej ohromná spousta různorodých nápadů i osobností. Po absolvování tak může následovat hned několik scénářů. Někteří si uvědomí, že business pro ně zkrátka není nebo že ještě nenadešel ten správný čas. Další přesedlají na jiného oře a díky nabytým zkušenostem začnou úspěšně podnikat ve zbrusu novém oboru. A poslední skupinka – méně početná, ovšem o to vzácnější – rozjede svůj původní projekt a vybojuje si své čestné místo na trhu. A přesně o těchto lidech a jejich práci vám dnes něco málo povíme.

Produkt 

Canli StoreVeronika Šrédlová 

Veronika je absolventkou prvního ročníku Soutěž & Podnikej. Jejím projektem byl Neobyčejný diář, kde každý týden objevíte něco nového a měsíčně se vám obmění neotřelý design. Nehrozí tak, že by vás začal nudit a zapisování schůzek byla otrava. Za pět let se nápad vytvaroval až do podoby lokálního kreativního papírnictví. Veronika zde kromě diářů prodává také ilustrované sešity, plánovače, plecháčky a mnoho dalšího. Všechny produkty doplňují právě originální, krásné a především kreativní ilustrace.

Přečtěte si více o Veronice a jejím díle v rozhovoru na našem blogu.

OláLucie Částková

Lucii s její společenskou hrou Olá jste mohli zaregistrovat v druhém ročníku. Jedinečná hra propojující svět nevidomých a lidí bez zrakového postižení. Ponořte se na chvíli do role nevidomého a vyzkoušejte, jaké to je se obejít bez jednoho z nejdůležitějších smyslů. 

Za svoji práci Lucie získala i ocenění Social Impact Award a nyní rozšiřuje prodej i za hranice České republiky.

Ekologie

Zažito – Eva Drtilová 

Taky vás štvou plastová brčka a papírová vám nevyhovují, neboť se hned rozmočí? Pod Rukama Evy Drtilové vznikla v druhém ročníku úžasná ekologická alternativa. Co je třeba zkusit vyrábět z původního materiálu a tvořit tak doslova slámky

Od účasti v Soutěž & Podnikej uplynuly 4 roky a projekt nezůstal pouze u žitných slámek. Nyní na e-shopu naleznete kupříkladu i lněnou sukni či šaty z recyklované látky. 

Služba

Servis Dominik Pecháč

Druhý ročník je na soutěžní projekty, co se nadále rozvíjejí, poměrně plný, a tak u něho ještě chvíli zůstaneme. Dominik nám představil servis elektronických zařízení. Ať už jde o opravu displeje, konektorů, základní desky či jakéhokoliv jiného zařízení, vaše peněženka i příroda vám dozajista poděkují. 

Móda

WoodbagPetr Starý a Jonáš Kůra

Toužíte po tom se v ulicích měst něčím odlišit, ale nenalezli jste zatím ten pravý doplněk? Ve třetím ročníku se objevilo řešení. Petr a Jonáš uvedli věru neobvyklý, zajímavý a zároveň hezký produkt do světa módy – batohy ze dřeva. Woodbag nyní oplývá několika vylepšeními a je dostupný již ve třech barvách. Batohy to ale nekončí, pořídit si u nich můžete například i dřevěné hodiny či hodinky, kožené peněženky nebo dokladovky.

Nejen tyto, ale i řada dalších účastníků zůstává nadále věrná svým soutěžním projektům. Nadchly vás nebo inspirovaly některé nápady a chtěli byste rozjet svůj vlastní? Neváhejte a přihlaste se do 6. ročníku Soutěž & Podnikej. Těšíme se na vás!

Ohodnoťte tento článek

Dominik Badošek
Autor
Dominik Badošek

Dominik rád píše, čte a zajímá se o technologie. Na blogu Soutěž & Podnikej je tak autorem nejen technologických článků. Do týmu se přidal po absolvování 5 ročníku.

Hodnocení:
Více článků od autora