Oliver Laryea ve svých 18 letech již šéfuje dvěma firmám. S jednou z nich nedávno obsadil třetí místo v soutěži pro mladé podnikatele. Mimoto nedávno obdržel stipendium na prestižní výukový program o businessu. S optimismem vyhlíží do budoucna a plánuje ze svého ResTabu udělat nejpraktičtější objednávkový systém na trhu.

Označit úspěšné počínání Olivera Laryea v pražském finále programu Soutěž a Podnikej za jeho jediný podnikatelský zdar by bylo zavádějící. Mimo práci na svém gastronomickém objednávkovém systému ResTab, se kterým si došel pro třetí místo v soutěži pro mladé podnikatele, se Oliver totiž zabývá i dalšími projekty. Ty mu mimo jiné nedávno pomohly vydobýt titul šestého nejaktivnějšího středoškoláka v celé ČR.

S ResTabem chce Oliver udělat objednávání jídla snazší a rychlejší než kdy předtím

Mladý magnát

Do svého curriculum vitae si Oliver může připsat kromě úspěchu s ResTabem například i své působení ve FoodForward, charitativně zaměřené gastronomické společnosti. Díky novým zkušenostem a i známostem získaným za svého angažmá v Soutěž a Podnikej, má Oliver nyní všechny předpoklady pro úspěšnou kariéru v podnikatelství. Již teď na dotaz o svých budoucích plánech poněkud mysticky zmiňuje práci na dvou mezinárodních projektech.

Podnikatelství v praxi

Dle vlastních slov měl tento mladý inovátor, který bude teprve letos maturovat, i před účastí v Soutěž a Podnikej určité vědomosti o podnikatelství, avšak v praxi je mohl implementovat pouze při lehkém „shadowingu“ ve firmě svých rodičů.

Podnikatelský program našel Oliver jednoho dne náhodou na Facebooku a doslova jedním klikem se mu otevřela příležitost zkusit si proces tvorby reálného produktu jak nikdy předtím. Do soutěže šel s touhou vyhrát a jen neochotně přiznává, že byl svým třetím místem nejprve zklamán. I přes svou soutěživost však retrospektivně dodává, že „to není špatné umístění.“

Do budoucna chystá Oliver i další podnikatelské projekty

Charakteristiky vítěze

Právě Oliverova soutěživost jej nejspíše dotáhla na stupeň vítězů a dobré umístění mu zaručilo účast v programu ECCE Summer School. Zde měl Oliver možnost po dobu tří týdnů naslouchat šéfům velkých společností a účastnit se jejich přednášek na témata podnikání a marketingu. Na dotaz, zda by mohl vyzdvihnout konkrétní okamžik, na který si z programu pamatuje nejvíce, říká, že by to bylo příliš obtížné.

ResTabem ušel mladý podnikatel během programu dlouhou cestu. Ta nebyla vždy jednoduchá. Díky komunikaci s restauracemi a jejich zákazníky například zjistil, že případné užití tabletů, přes které by se objednávkový systém ResTab implementoval, by bylo nákladné a nepraktické. Proto musel svůj nápad výrazně pozměnit, aby objednávání jídla přes ResTab bylo snadné a rychlé. Není překvapivé, že právě schopnost komunikovat se zákazníky Oliver vyzdvihuje jako vlastnost, kterou by měl mít každý podnikatel.

Budoucím účastníkům programu Oliver radí, aby hlavně „neodflákli“ svou prezentaci. Na dotaz, zda se již nyní považuje za opravdového podnikatele, Oliver třese hlavou: „Ne. Po prvním milionu se o tom ale pobavíme znova.“

Autor: Iskander Shangareev