Mít nápad ani zdaleka nestačí

Dlouholeté kamarádky, které se rozhodly jít do Soutěž a Podnikej společně. I když vědci stále přemýšlí o tom, jak cestovat v čase, holky se rozhodly vzít toto téma do vlastních rukou. Vymyslely pomyslný stroj času, který vás přesune do doby, dle vašeho výběru. Je libo druhá světová válka nebo první republika? Není problém. Holky vás přenesou v čase v podobě propracované “únikovky” a vy tak budete mít možnost zažít danou dobu na vlastní kůži. Co je spojilo, jak je napadlo cestování v čase a co si myslí o podnikání? To vše se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Ahoj, kdo je Bára a Bára?

Jsme studentky gymnázia, je nám 19 let. Vyrostly jsme spolu takřka od miminek. Hodně jsme jedna druhou ovlivnily a máme spoustu společných zájmů. Co nás spojilo ještě víc, byl náš výjezd do zahraničí, kdy jedna jela do Mexika a druhá do USA.

 

Jak jste se s Bárou daly dohromady?

Od mala jsme měly hromadu horších i lepších nápadů. Vždy si děláme srandu, že naše první podnikání bylo prodávání Barčiných starých hraček po vesnici, kde bydlela. Neprodaly jsme ani jednu. Barča Hubačová nikdy nepochybuje, že se naše šílené plány stanou skutečnost a Bára Bělohlávková je spíš realističtější typ.

 

Jak jste se vlastně o Soutěž a Podnikej dozvěděly?

O soutěži jsme se dozvěděly přes školu.

 

Jak byste našim čtenářům ve zkratce představily váš projekt?

Náš projekt představuje co nejpřesvědčivější simulaci konkrétní historické doby. Taková propracovanější úniková hra, která by mohla trvat i déle než pár hodin a zprostředkovat klientovi nevšední zážitek.

Jak vás napadlo přijít s konceptem cestování do minulosti?

Napadlo nás to při sledování televizní reality show Dovolená v protektorátu.

 

Jak by vlastně takové výlety do minulosti vypadaly v praxi?

Pro začátek bychom rády začaly pouze s jedním obdobím. Pravděpodobně s první republikou, jelikož byla z našich průzkumů nejžádanější vůbec.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Teď jsme měly menší pauzu kvůli maturitě, ale po prázdninách se k našemu projektu hodláme vrátit.

 

Co bylo pro vás během soutěže největší překážkou?

Největší překážkou bylo určitě přenesení našich nápad a myšlenek do reality. Samy jsme si vyzkoušely, že pouze nápad zdaleka nestačí.

Společně jste se ale dostaly až do republikového kola. Co podle vás tento úspěch zapříčinilo?

Samy jsme z toho upřímně byly překvapené. Možná to ale bylo tím, že jsme to nebraly tak vážně, a byla to pro nás spíše zábava.

 

Co si myslíte, že musí mít člověk, když chce začít podnikat?

Určitě originální nápad a hlavně vytrvalost, motivaci, vůli a ten správný tým, o který se může opřít.

 

Myslíte si, že s podnikáním může začít kdokoliv, nebo se pro to člověk musí narodit?

Pokud člověk chce, tak to může dokázat. Ale rozhodně bychom neřekly, že je to pro psychicky slabší povahy a stresaře.