Lucie Tichá pochází z Východních Čech, z malé vesnice nedaleko Pardubic. Se svým otcem, který ji k vytvoření specializovaných zájezdů pro handicapované inspiroval, měli společnou zábavu, byly to hory a lyžování.

Společně byli na horách mnohokrát a na vlastní kůži pocítila, jak je pro vozíčkáře složité zorganizovat pobyt na horách, ale i co obnáší se o tyto horaly postarat na místě.

Se svým projektem Lucie nabídne handicapovaným kompletní servis od odjezdu od domu až po permanentku do lyžařského areálu. Jediné, co člověk v její péči musí udělat je, užívat si se svou rodinou sklouznutí po sjezdovkách.

Lucie Ticha

Lucie řeší složité hledání zimních dovolených pro lidi s handicapem.

Lucka čerpá z vlastních zkušeností

Lucčin otec byl 10 let na vozíku a společně zažili nespočet zájezdů. Obzvlášť pro vozíčkáře je skvělé, pokud mohou společný čas strávit aktivně se svojí rodinou. Lyžování, jako jeden z mála sportů, nabízí stejný zážitek lidem s handicapem i bez něj, a proto může rodinu a přátele spojit nezapomenutelnými zážitky.

Aby mohl vozíčkář vyrazit na lyže je nutné zjistit spousty informací. Například, zda je středisko přizpůsobené pro handicapované, zda jsou v blízkosti bezbariérové hotely, restaurace a případně další kulturní vyžití. Je nutné zařídit vhodnou dopravu na místo a řadu dalších záležitostí, které za standardních okolností řešit nemusíte.

Zde narazila mladá studentka na problém. Hledání informací ohledně způsobu, jak zařídit množství nezbytností zabere spousty času a bez předešlých zkušeností se člověk může jednoduše spálit, případně udělat chybu.

Lucie zajistí pro vás a vaši rodinu komplexní zájezd dle vašich finančních možností, který bude bezproblémový a umožní vám vytvořit společné jedinečné zážitky.

Lucie Tichá

Lucie vám připraví zájezd na míru, vám nezbývá nic jiného než si ho s přáteli užít.

První zájezdy a jejich inovace

Se svým projektem se díky tipu její paní ředitelky rozhodla přihlásit do programu Soutěž a Podnikej, kde chtěla především zkusit něco nového a využít nově získané zkušenosti k rozvíjení projektu i vypracování maturitní práce.

Díky podpoře a motivaci nejen svých blízkých, ale i ze strany školy, dokázala v programu projít několika stresujícími obdobími, kdy se písemky nahromadily společně s prací na projektu. Častokrát měla chuť i projekt vzdát, ale rozhodla se pokračovat.

Právě díky zkušenostem z programu Soutěž a Podnikej a překonaným výzvám si je Lucie jistá, že svůj projekt zrealizuje, a že oni ještě uslyšíme.