Znáte to. Léto, prázdniny, sluníčko a také spousta různých festivalů, akcí a oslav. Jedno ale mají společné – plasty. Hromady plastů a plastových talířků, které nikdo nevytřídí a všechno končí ve směsném odpadkovém koši. Smutné, že? Ale nevěšte hlavu, protože přicházejí dva šikovní kluci a jejich projekt Poplate!

S nápadem přišel Honza Račanský, když viděl, že po oslavách a letních akcích se do směsného odpadu vyhodí až 75 % veškerého plastu, který mohl být vytřízený. A tak  společně se svým kolegou a kamarádem Aranem Sogomonjanem místo náročného třízení vymysleli něco mnohem lepšího – jedlé talíře. 

Jsou to talíře vyrobené z vypukané kukuřice, která se nechá vypukat při velmi vysokých teplotách a tlaku v uzavřeném prostoru. Něco jako když se dělají kukuřičné chlebíčky. Tyto talíře mají nespočet výhod. Jsou levné,dají se jíst a dokonce se dají ochutit podle typu jídla. Například, když je jídlo sladké, dá se servírovat na talíři, jehož povrch je karamelizovaný, což je obrovská výhoda. Jejich výroba navíc není nijak složitá ani nákladná a nemusejí se třídit. Prostě se sní.

Jaký je jejich okruh zákazníků a jak se chtějí prosadit?

Okruh zákazníků mají rozdělený na 2 části. Rodina a organizátoři akcí, festivalů, koncertů apod. Rodina bude talíře využívat v malém množství na oslavy a rodinné výlety zatímco organizátoři pro jejich velké akce. Díky těmto talířkům by mohli ušetřit i nemalé náklady za odpad.

 

Přijďte se podívat na přehlídku těch nejlepších středoškolských startupů z celé ČR. Republikové finále již 24. ledna 2020!

Pozvánka na republikové finále

Pardubické regionální finále:

Nejjedlejší talíř na světě! V Pardubicích bodovaly i ekologické sáčky a obývák k pronájmu

 

Redaktor:  Veronika Dřezová

Soutěž & Podnikej