Příběh Jakuba Konečného začal před pár lety na táboře, kde jej ke včelaření inspiroval jeden z vedoucích. Poté co se vrátil, začal si o včelách zjišťovat čím dál více informací na internetu. Postupem času se mu včelaření zalíbilo natolik, že začal navštěvovat včelařský kroužek a rozhodl se pořídit dvě včelstva.

Jakub Konečný pochází z Ostravy a jeho snem je mít vlastní značku kvalitních medových výrobků. Ač se tento projekt zdá zcela jednoduchým, vyžaduje zručnost, vytrvalost a odborné znalosti. Tyto vlastnosti Jakubovi rozhodně nechybí!

Jakub Konečný

Jakub Konečný právě šplhá pro jeho druhé včelstvo.

Zlomový okamžik

Začátek Jakubovi včelařské kariéry se datuje v roce 2017, kdy si pořídil svá první včelstva. Jedno mu věnoval včelařský kroužek a druhé si obstaral svépomocí přímo v přírodě.

Následovaly měsíce tvrdé práce. Jakubova včelstva prospívala a bez problémů přežila první kritickou zimu. Z mladého studenta se tak stal úspěšný včelař a ve svém snažení nepolevoval ani v následujícím roce. To se rozhodl zdvojnásobit počet včelstev a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Vyprodukoval 32 kilogramů medu, které úspěšně zpeněžil nejen u svých sousedů, ale i v místních kavárnách. Kdo by si totiž nechtěl osladit čaj domácím medem v bio kvalitě?

 

Jakub Konečný se jeho prací baví.

Jakub se soustředí hlavně na kvalitu

Jakub by rád vytvořil značku kvalitních medů a dalších včelích výrobků jako je propolis, vosk a medovina.

Na co se chce Jakub zaměřit jsou podle něj dvě důležité záležitosti, za prvé na kvalitu medů a za druhé na branding výrobků. A to především na logo, sklenice a způsob prodeje. Na první pohled bude zřejmé, od koho produkt pochází a každý si jej okamžitě spojí s kvalitním výrobkem.

Jakub svým podnikatelským záměrem nemyslí  pouze na sebe, ale zároveň napomáhá i přírodními ekosystému. Tím, že počet včelstev bude navyšovat, zamezí přirozenému úbytku včel a vyrovná tak ztráty, se kterými se v posledních letech naše příroda potýká.

Určitě se mu bude dařit v budoucnu stejně jako nyní a my mu držíme palce!