20.12 proběhlo páté regionální finále Soutěž a Podnikej. Finále se zúčastnilo sedm týmů z Ústeckého a Libereckého kraje, ale i z Prahy. Na prvním místě se umístili Filip Kušmírek, Jan Palacký a Narayan Baseley s agenturou GZ Studio. Ústecké finále se uskutečnilo v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem pod záštitou Inovačního centra Ústeckého kraje.

Co je Soutěž a Podnikej?

Soutěž a Podnikej je určena pro středoškolské studenty a dává jim možnost si vyzkoušet reálný rozjezd vlastního nápadu a vlastního podnikání. Student se přihlásí se svým nápadem na webových stránkách soutěže, a poté v osmi týdnech dolaďuje svůj nápad s přiděleným mentorem soutěže.

Do druhého ročníku se v ústeckém regionu přihlásilo 13 soutěžících či týmů, z toho 9 z nich dostalo příležitost pracovat s mentorem a 7 týmů práci na svém projektu dokončilo. Zúčastnili se tak regionálního finále, kde formou prezentace představili porotě svůj podnikatelský projekt.

O vítězi rozhodovala porota, která je vždy složena ze zkušených podnikatelů. V ústeckém regionálním finále tomu nebylo jinak. V porotě seděli Radim Bzura z R2 Consulting s.r.o., Šarka Miškovská z CANABA a.s.  a David Makovský reprezentující společnost Our Love Challenges.

Porotci v regionálním finále v Ústí nad Labem

Porotci v regionálním finále v Ústí nad Labem

Porotce Radim Bzura hodnotí svoji účast v ústeckém regionálním finále a její přínos pro samotné účastníky: „Byla to pro mě velmi cenná zkušenost. Řada podnikatelských záměrů byla vypracována velmi profesionálně a má reálnou šanci uchytit se v běžném tržním prostředí. Snažil jsem se nejen hodnotit jednotlivé projekty, ale poskytnout i pozitivní zpětnou vazbu, která může napomoci rozvoji mladých lidí, kteří mají chuť podnikat v České republice. Bez ohledu na to, kdo skončil první, nebo další v pořadí, tak pro všechny soutěžící a samozřejmě i pro mě, to byl zajímavý test. Soutěžící museli obhájit své názory, nápady a výpočty. Museli kvalitně stručně a srozumitelně odprezentovat svůj záměr. Dostali doporučení a rady. I to je dost velká hodnota pro budoucí rozvoj.“

GZ Studio vytvoří váš video obsah a přivede vás do nového mediálního věku

Prezentace soutěžících byly velmi dobře připravené a na některých prezentujících byla vidět i zdravá míra nervozity. Jak uvedl Narayan Baseley z vítězného týmu GZ Studio,“Takto před obornou porotou jsme prezentovali náš projekt poprvé, ale máme z ní dobrý pocit, a to hlavně kvůli tomu, ze se naše úsilí zúročilo a regionální finále jsme vyhráli.“

GZ Studio se specializuje na vytváření video obsahu ať už pro vaší firemní prezentaci anebo pro váš firemní kanál. Po úvodní konzultaci a dohodnuté formě spolupráce vám GZ Studio zajistí celkovou produkci i postprodukci vašeho video obsahu.

Tým GZ Studio při prezentaci svého projektu v Ústí nad Labem

Tým GZ Studio při prezentaci svého projektu v Ústí nad Labem

„Regionální finále probíhalo hladce a ve velmi přátelské atmosféře. Byl jsem svědkem sedmi zajímavých projektů, ale nakonec jsme se rozhodli udělit první místo týmů GZ Studio. Kluci předvedli perfektní prezentaci podloženou fakty a již úspěšnou realizaci a zaslouženě vyhráli. U ostatních nebyla prezentace tak dobře zpracována, přednes mohl být zajímavější. Celkově jsem byl s projekty velice spokojen a věřím, že mnoho z nich má šanci se prosadit,“ zdůvodnil porotce David Makovský rozhodnuti poroty.

Republikové finále Soutěž a Podnikej se uskuteční v Prague Startup Market v pražských Holešovicích 25.1.2018.

Servis, který mění zavedené návyky a aplikace, která ulehčí vaší paměti

Druhé místo obsadil Dominik Pecháč z InterDACT s.r.o., Most, který představil STS service, který se specializuje nejen na opravu elektronických spotřebičů a doplňků, ale i na vytvoření komunity a edukativního obsahu, díky které se naučíte drobné opravy provádět sami a nebudete zatěžovat životní prostředí dalšími těžko rozložitelnými a recyklovatelnými prvky.

Třetí příčku získala Anna Bulaková z Gymnázium Thomase Manna, která předvedla svoji aplikaci MyReceipt, díky které můžete jednoduše uchovávat jak účtenky, tak i dokumenty potřebné k případné reklamaci. S MyReceipt budete mít všechno pod kontrolou na jednom místě.

Dále své projekty prezentovali Zuzana Štěpánková se Žanetou Macháčkovou ze Střední průmyslové školy Varnsdorf, Anna Ulyanová s Kateřinou Jetelovou z Karlinského Gymnázia a Jakub Majer s Markem Tranem z Gymnázium Teplice.