Dominik Maniš a Aleš Omelka jsou spolužáci již od 5. třídy. Momentálně spolupracují na projektu, který bude ostatním stredoskolskym studentum usnadňovat studium. I když projekt vznikl ještě před Soutěž a Podnikej, rádi by ho v rámci soutěže rozvinuli. Dominik rád čte a chodí na fotbalové zápasy do Zlína. Aleš hraje americký fotbal a rád cestuje, čte a maluje.

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?

O soutěži jsme se dozvěděli z článku ve Forbesu. Slibujeme si od ní zkušenosti do budoucna, nové kontakty a znalosti, díky kterým budeme schopni rozvinout náš projekt mezi více středoškolských studentům v republice.

Aleš Omelka

Aleš Omelka při prezentaci OMstudium v regionálním finále ve Zlíně.

Mohli byste nám popsat svůj projekt, a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?

Projekt vznikl při hodině ve škole, když jsme zjistili, že ztrácíme čas učením něčeho, co nepotřebujeme. V té době jsme měli oba dva hodně povinností a tak jsme nestíhali se učit všechno. Chodili jsme na brigády, tréninky a když člověk přišel kolem 20:00 domů, byl unavený a musel se ještě učit X stránek aniž bych věděl, zda nabité znalosti bude ještě někdy v budoucnu potřebovat a případně jaká je jejich aplikace. Bylo to vyloženě demotivující a chtěli jsme si to nějak usnadnit, tak jsme přišli s nápadem vytvořit projekt OMStudium, tedy vzdělávací portál, který pomáhá studentům středních škol. Tvoříme stručné a přehledné prezentace, které jsou cenově dostupnější než učebnice a praktičtější na použití.

Aleš Omelka a Dominik Maniš

Aleš Omelka a Dominik Maniš ve zlínském finále.

Jaké máte zkušenosti s podnikáním?

Dominik: Zkoušel jsem multilevel marketing a pomohlo mi to s komunikací se zákazníkem.

Aleš: Už když mi bylo 14 jsem, tak jsem zkoušel multilevel marketing. Jinak se zajímám o podnikání především z knížek a Forbesu.

Dominik Maniš

Dominik Maniš prezentuje OMstudium ve Zlíně.

Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?

Určitě bychom chtěli mít náš portál OMStudium naplno rozvinutý a nabízející materiály alespoň pro pět předmětů. Také bychom byly rádi za již pravidelné zákazníky, kteří by povědomí o naší službě šířili dál mezi své vrstevníky a tak bychom rostli a třeba bychom se tak dostali i za hranice České republiky.

Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?

Dominik: Mým vzorem je Henry Ford, a to hlavně proto, že přišel s inovacemi ohledně marketingu a managementu.

Aleš: Můj vzor je Tomáš Baťa, jsem ze Zlína, a proto vím, co udělal a mám to každý den na očích. Obdivuji to, co dokázal.