Ze svého koníčku se jednou rozhodl udělat opravdovou firmu. Nyní je se svou kreativní agenturou Loop sedmnáctiletý Bohdan Havlíček, jenž momentálně studuje ve Zlíně, připraven bořit stereotypy na trhu s multimédii.

Není divu, že tento prostějovský rodák rázně odmítá označit svou firmu pouze za video produkční společnost. Od ostatních firem zabývajících se tvorbou multimédií se Loop totiž odlišuje mimo jiné i větším počtem nabízených služeb. Do produktového portfolia této společnosti tak patří i vývoj webových aplikací, tvorba grafiky, pořizování fotografií a i management sociálních sítí.

Bohdan je připraven bořit stereotypy v multimédiích

Odlišit se za každou cenu

Loop chce Bohdan dle vlastních slov přinést na trh něco odlišného a svou zálibu v podobě mediální tvorby by rád časem přeměnil v smysluplnou práci. Filozofii svého podniku zakládá především na touze pomoct lidem, kteří jsou stejně tak jako Bohdan hnáni ochotou přenést své nápady ze svých poznámkových bloků do reality.

V jeho snaze vytvořit pro každého klienta jedinečný finální produkt pomáhá Bohdanovi mimo vlastní kreativitu i velký kolektiv tvořený převážně studenty z jeho školy. Účastníci projektu s Bohdanem dle jeho slov sdílí nadšení ze své práce a dělají vše pro to, aby kvalitou poskytovaných služeb konstantně udivovali nejen své konkurenty, ale hlavně své klienty.

Se svým týmem Bohdan již nepochybně vyhlíží vstříc budoucnosti, na dotaz o nadcházejících plánech své firmy však, stejně jako mnozí další zkušení podnikatelé, poněkud mlží („Přece jenom jsme v začátcích!“)

Od nápadu až na stupeň vítězů

Při řízení svého projektu může Bohdan čerpat především ze svých přechozích zkušeností. Svou podnikatelskou premiéru si totiž odbyl dávno předtím, než vůbec přišel s názvem Loop. Ve svých patnácti letech dostal nápad na produkt, který mu samotnému na trhu chyběl. Rozhodl se vytvořit studijní platformu, která by s doučováním pomohla všem, kdo chce zlepšit své akademické výkony.

Chtěl svůj nápad rozvinout, proto se přihlásil do podnikatelského programu Soutěž a Podnikej, o kterém se poprvé dozvěděl ve škole na přednášce spoluzakladatele tohoto programu Martina Vítka. Netají se tím, že do soutěže šel jen a pouze s nápadem. Říká, že teprve v průběhu soutěže získala jeho myšlenka obrysy reálného produktu. Cesta Soutěž a Podnikej Bohdana dovedla nakonec až na stupeň vítězů a se svým projektem Students Help Students obsadil tento mladý inovátor třetí místo ve zlínském finále programu.

V budoucnu se chce Bohdan vrátit k práci na svém druhém projektu, studijní platformě Students Help Students

Produktivní pauza

Po tomto triumfu si Bohdan dal od svého projektu pauzu. Nepopírá, že během svého angažmá v programu pro mladé podnikatele získal mnohé cenné zkušenosti a kontakty, rozhodl se však nepřecenit své síly. Chce se k tvorbě virtuální platformy vrátit, až se trochu osvojí ve světě podnikání. Se zkušenostmi získanými především z práce na projektu Loop se v budoucnu bude snažit dostat platformu Students Help Students na každou školu v ČR.

Na dotaz, zda se někdy chtěl vzdát práce na svých projektech, Bohdan rázně třese hlavou. Nikdy ho prý neopustila motivace pomáhat lidem s ambicemi. Je jasné, kde Bohdan tuto motivaci bere: sám je člověkem, který ze svých ambicí dokázal vytěžit maximum.

Autor: Iskander Shangareev