Anna Suková vyhrála první ročník Soutěž a Podnikej

V pátek 20. ledna se v Prague Startup Centre konalo republikové finále Soutěž a Podnikej. Vítězové z jednotlivých regionálních kol zde prezentovali své podnikatelské projekty před odbornou porotou. Na prvním místě se umístila Anna Suková se svým sociálně zaměřeným projektem „Hračky s příběhem“. Oproti regionálnímu kolu se soutěžící ve svých prezentacích více zaměřovali na finální tahy svých projektů. Tedy vstup na trh a finanční aspekty.

soutezici_soutez_a_podnikej

Soutěž a Podnikej je soutěž určená pro středoškolské studenty, kteří mají odvahu rozjet své vlastní podnikání. Student se s originálním nápadem přihlásí na webových stránkách soutěže a poté během dvou měsíců dolaďuje svůj nápad s přiděleným mentorem soutěže. Po osmi týdnech tento nápad soutěžící prezentují před porotci v regionálních kolech. Vítězové z jednotlivých krajů se utkali v pátek 20. ledna 2017 v celostátním kole Soutěž a Podnikej.

„Velmi důležitá je příprava a samotný přednes prezentace. Na prezentaci je krátký čas a během toho by posluchači měli pochopit, co je cílem projektu. Během těchto pár minut je poznat i zapálení soutěžícího a také to, jak věří svému produktu,“ dodává rady budoucím soutěžícím zástupce generálního partnera Soutěž a Podnikej a člen poroty Jan Krejčí z pražského inkubátoru UP21.

V porotě celostátního kola seděli: spoluzakladatel společnosti Liftago Juraj Atlas, Marian Fury, výkonný ředitel v kreativní agentuře Zaraguza CZ, člen správní rady UP21 Jan Krejčí, managing partner společnosti Blackfox Advisors Jan Hybler a marketingový ředitel společnosti KPMG Česká republika s.r.o. Roman Maco.

Na prvním místě se se svým projektem umístila Anna Suková. Její projekt s názvem „Hračky s příběhem“ zapojuje sociálně slabé matky do opravy starých hraček, které budou prodávány do mateřských školek a dětských domovů. Její vyhlídkou do budoucna je prodej hraček přes internet skrze vlastní e-shop a založení kamenného obchodu.

„Když vyhlásili, že zbývám já a Klára, tak jsem se bála toho, jak to může dopadnout. Velmi se mi líbila její prezentace. A když vyhlásili mě, tak jsem se rozklepala stejně, jako když jsem šla prezentovat. Výhru pořád vstřebávám,“ komentuje své vítězství těsně po vyhlášení výsledku Anna.

Vyhrává obchodní cestu do Chicaga, Startup balíček FIRESTARTER v hodnotě 60 000 Kč a další zajímavé ceny.

Na druhém místě se umístila Klára Urbanová se svými vlasovými doplňky HADEMADE. Tímto umístěním vyhrála seminář o Networkingu a jak jej využít a také startup Bootcamp v pražském inkubátoru UP21. Na třetím místě se umístily dva projekty, a to Barbora Romová se svou aplikací Bus radar a Vít Černý se svým projektem Eko Nuts. Ocenění za třetí místo obsahuje seminář o využití internet marketingu a také tříměsíční členství v inkubátoru Prague Startup Center.

Informace o všech finalistech naleznete v článku s názvem: Celostátní finále Soutěž a Podnikej.

„První ročník soutěže považujeme za úspěšný. Jsme rádi, že jsme měli možnost spolupracovat s tak mladými a talentovanými lidmi. Těšíme se na budoucnost soutěžících a doufáme, že v následujícím ročníku soutěže přilákáme ještě více talentů k cestě podnikání,“ komentují průběh soutěže zakladatelé Soutěž a Podnikej Martin Vítek a David Friedl.

Následuje krátká fotogalerie z republikového finále.