Nakup a prodej. Absolvent Martin Tošner spouští burzu školských učebnic

Čerstvý absolvent Martin Tošner rozjíždí svůj projekt. Od regionálního kola se propracoval až k oficiálnímu uvedení na trh. Zprostředkuje užitečnou službu mnoha studentům, kteří potřebují sehnat či prodat studnice moudrosti – učebnice.

Second hand vědomostí

Už nemusíte běhat po škole se štosem starých učebnic ani pracně zjišťovat, kdo ze starších žáků vám předá své do nového ročníku. Martin Tošner přichází s online burzou Emptior, kde přehledně nakoupíte nebo prodáte čítanky, fyziky nebo třeba Odmaturuj z biologie.

Webová aplikace je obohacena i o funkce podobné sociálním sítím, aby usnadnila komunikaci mezi žáky. Mezi ně patří například uživatelské profily, chat, hodnocení a sledování účtů, přidávání inzerátů do oblíbených apod.

Cílem je vybudovat komunitu, zlevnit učebnice, za které každoročně utratíme spoustu peněz, a zjednodušit jejich sehnání.

Od studenta pro studenty

Myšlenka vznikla kde jinde než na školní burze. Všichni víme, že na těchto akcí panuje především zmatek a nepřehlednost. Martin, který momentálně studuje ve třetím ročníku gymnázia, se po této zkušenosti rozhodl, že naprogramuje aplikaci, jež by chaotickou tržnici nahradila. Ulehčí tak život žákům, maturantům i jejich peněženkám.

Svůj nápad představil už na regionálním finále v Českých Budějovicích, kde získal čestné druhé místo. Během následujících měsíců na projektu dále pracoval a nyní je připraven k veřejné propagaci. V budoucnu chystá také mobilní aplikace pro Android a iOS.

Taky se vám na policích válí zaprášené učebnice? Vytvořte si účet na Emptioru a udělejte místo pro nové. Nebo pro fotky, techniku či sbírku známek, záleží na vás. 😉 

Trápí vás jiné problémy, ať už školní, nebo volnočasové? Zkuste se zamyslet, jak by se daly vyřešit. Již připravujeme sedmý ročník Soutěž & Podnikej, který čeká na nové bystré hlavy a nápady.

Ohodnoťte tento článek

Eliška Tajovská
Autor
Eliška Tajovská

Eliška se ve volném čase nejraději věnuje knihám a psaní nejen soutěžních povídek. V týmu Soutěž & Podnikej zastává funkci šéfredaktorky. Zúčastnila se také čtvrtého ročníku programu, a to se svojí kamarádkou Šárkou, naší nynější manažerkou. Elišku najdete a můžete sledovat na sociálních sítích - Facebooku a Instagramu.

Hodnocení:
Více článků od autora