5 inovací 5. ročníku Soutěž & Podnikej

Jako účastník 5. ročníku Soutěž & Podnikej poprvé zažiješ vylepšenou verzi celého programu, která tu předtím ještě nebyla. Budeš mít více příležitostí potkat ostatní mladé podnikatele, seznámit se s profesionály z oboru a vyhrát ještě cennější odměny. Pojďme se na všechny novinky podívat zblízka.

1) Aplikace

Zaprvé je tu nová a vylepšená aplikace, která tebe a tvůj projekt provede celým programem a bude ti nápomocná od A do Z. Najdeš v ní úplně vše. Jediné, co ti zatím prozradíme, je, že obsahuje jednodušší a obecně lepší komunikaci s mentory a experty. Budou ti pořád nablízku, a ty se tak nikdy neocitneš úplně ztracený.

Konkrétní detaily zatím nebudeme zveřejňovat, ale budeš jeden z prvních, kdo si ji osahá hned v začátku soutěže.

2) Soutěžní ceny

Dále přichází ještě více cen pro soutěžící. Na každého, ať už v regionálním či republikovém finále, čeká záhadný absolventský balíček jako ocenění za tvoje ambice, odvahu a cílevědomost.

V republikovém finále se můžeš těšit na stipendia na vzdělávací programy, tvorby webových stránek zdarma, desítky konzultačních hodin, finanční odměny, placené cesty na zahraniční víkendy pro začínající podnikatele a spousty dalších akcí. Ale jako třešničkou na dortu ti bude let desítky tisíc kilometrů daleko – obchodní cesta do Chicaga!

3) Intenzivnější zpětná vazba

Tvá cesta do Chicaga vede přes soutěžní úkoly a přesně zde přichází další změna oproti minulým rokům. Jelikož se často může stát, že náš názor a pohled na náš projekt může být zkreslený a příliš optimistický, zavedli jsme ještě intenzivnější odezvu na tvé plány a odevzdané úkoly. Tvůj vlastní mentor ti řekne, co by pozměnil, kde je ještě potřeba něco dodělat a co na trhu může opravdu přežít.

Ale mentor nebude jediný, kdo s tebou nasdílí svůj názor. Experti, které si sám zvolíš, ti totiž během vaší konzultace poradí a navedou jak dál. Vždy, ale opravdu vždy, budeš mít někoho, na koho se můžeš obrátit.

Novinkou však je odezva mezi samotnými soutěžícími. To znamená, že i ty budeš hodnotit ostatní projekty a radit se s nimi na dalším postupu, a to stejné i naopak.

4) Facilitátor

V letošním ročníku si ulovíš svého facilitátora. Kdo je to facilitátor? Je to člověk, který ti bude 24/7 radit a pomáhat s čímkoliv, co se týká soutěže samotné. Jakékoliv organizační problémy a žádosti o radu půjdou za ním.

5) Ještě více networkingu

Jelikož věříme, že podnikání stojí z velké části na lidech a na kontaktech, které máme, tak se v 5. ročníku můžeš těšit ještě na víc seznamovacích a vzdělávacích kempů, abys potkal ostatní soutěžící a mohl jsi tak načerpat inspiraci, seznámit se s jejich projekty a třeba si i navzájem vypomoci. Jeden z nich bude i univerzitní kemp v Metropolitní univerzitě v Praze, kde si poslechneš sérii přednášek na témata, které využiješ ve tvorbě prezentace projektu pro regionální finále. Také tu budeš mít možnost si ji vyzkoušet nanečisto před týmem Soutěž & Podnikej a získat tak poslední zpětnou vazbu pro doladění svého vystoupení.

5. ročník Soutěž & Podnikej už je v plném proudu!

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neutečou žádné novinky.

Ohodnoťte tento článek

Jan Sobotka
Autor
Jan Sobotka

Hodnocení:
Více článků od autora