Zuzana Štěpánková a Žaneta Macháčková mají fotky s vůní

By on 6.1.2018

Zuzana Štěpánková a Žaneta Macháčková společně studují druhým rokem průmyslový design ve Varnsdorfu. Potkaly se až na střední škole, ale mají podobné zájmy. Obě se věnují hudbě i sportu. Také se rádi seznamují s novými lidmi, kteří jsou stejně praštění jako ony dvě.

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibujete?

Přihlásila nás zvědavost. Zkusit si něco nového a nevěnovat se jen škole a koníčkům. A co od této soutěže očekáváme? Nabytí nových zkušeností, poznání nových lidí. V poslední řadě bychom chtěly díky této soutěži zjistit, zda má náš produkt možnost přežít na trhu. Ano plno lidí vám řekne, že by si to koupili.

Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?

Našim nápadem jsou Fotky s vůní. A jak jsme na ně přišli? První řeč na ně přišla, když jsme prošly okolo posekané trávy, která byla před naší budovou školy. Začaly jsme se bavit v tom smyslu, že nám u fotek chybí vůně a mohla by víc dokreslit více atmosféru. Pár lidem by se i třeba mohlo třeba ukázat, co si člověk protrpí, když fotí. Nějak takto přišel náš projekt na svět.

Jaké máte zkušenosti s podnikáním?

Popravdě? Vůbec žádné. Ale pomáhá nám tolik lidí, že nám to ani nevadí. Pomáhají nám příbuzní, kamarádi dokonce i lidé okolo nás, které moc neznáme. Tímto způsobem bychom jim chtěly strašně poděkovat. Také nám pomáhají různé přednášky, když dostaneme nabídku a je v našich silách se dostat na dané místo, tak se jí ujmeme.
Zuzana Štěpánková a Žaneta Macháčková
Zuzana Štěpánková a Žaneta Macháčková prezentují fotky s vůní v Ústí nad Labem

Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?

Za rok bychom už chtěly náš produkt prodávat a ujistit lidi, že něco vydrží. Jen nakonec ta vůně je ještě v testování. Také budeme po spolupráci s Inovačním centrem, které sídlí v Ústí nad Labem, nabídli nám pomocnou ruku do začátku. Za tuto nabídku jsme strašně rádi a nečekaly jsme jejich zájem. Snad budeme aspoň o trochu dále, než jsme teď. Nyní začínáme s propagací, když někdo bude mít nějaký reálný nápad, může nás kontaktovat skrz facebookovou stránku.

Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?

Našim vzorem je Verča Šrédlová, která se také účastnila této soutěže. Známe jí už ze školy, ale to, že se také účastnila této soutěže jsme zjistily později. Poté co jsme se dozvěděly o její účasti, jsme ze zvědavosti koukly na její projekt, kterým je ,,Neobyčejný diář“. Obdivovaly jsme jí, jak daleko se dostala za jeden rok. Taky nám párkrát pomohla. Za což jí děkujeme.

Děkujeme za rozhovor, chtěli byste něco říct na závěr?

My také děkujeme. Ano. Ať se lidé nebojí přijít do této soutěže i s nějakým nápadem, který vznikl náhodou. Ať se nebojí jít na trh. Vždy jim někdo pomůže. Náš nápad taky přišel náhodou a kde jsme teď. Nečekaly jsme, že se taky dostaneme tak daleko. Během pár měsíců koukáme, kam jste se dostaly a jsme za to rády. Takže se nebojte a přihlaste se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *