Soutěžící

By on 7.1.2016

Tahle cesta stojí za to

Na začátku většiny skvělých vynálezů, služeb nebo značek bylo totéž: problém nebo potřeba, pro něž neexistovalo řešení. Úspěšní podnikatelé tyto díry na trhu dokázali najít a zaplnit. A přesně to je smyslem naší soutěže: Přijít na to, po čem touží větší počet lidí – a to jim dát. Navrhnout vhodné řešení k odstranění alespoň trochu významného problému či k uspokojení potřeb, které jsou dnes ve tvém okolí aktuální. Pokud se ti podaří tohle, máš způli vyhráno!

Dostat se na palubu je snadné

Jednoduše popiš svoji vizi a pošli nám ji prostřednictvím e-mailu nebo kontaktního formuláře. Naši porotci si tvůj text pozorně projdou a v nejbližší možné době ti dají vědět, jestli postupuješ do hlavní části soutěže.

Až tě pustíme výš…

… přidělíme ti mentora. Člověka, který zná „letové podmínky” trhu a nejlepší možnou trasu. Společně pak dáte dohromady vaše MVP (Minimum Viable Product), které vám pomůže vidět, jestli dané řešení sedí na daný problémem – a jestli sedne cílovým subjektům, to je potenciálním zákazníkům, uživatelům apod. Zkrátka jestli má naději stát se životaschopným projektem a uspět.

Máme přesný plán

Jestli tvůj nápad bude přínosný, proveditelný a zajímavý, pustíme tě do hlavní části soutěže. Za asistence mentorů dáš svému nápadu pevná křídla i podvozek: budeš na něm pracovat a vylepšovat jej za pomoci zkušených parťáků, odprezentuješ ho před porotou tvořenou zkušenými podnikateli. Mentor tu bude pro tebe po celou dobu soutěže. Ze získaných dat vytvoříš prezentaci a závěr (hlavní přínos) – vytvoříš tzv. Lean Startup.

Veškeré termíny najdeš v sekci Harmonogram.

 

Stojíš o vlastní Lean Startup? Staň se účastníkem“Soutěž a Podnikej” a ovlivni společnost, ve které žiješ.