První kolo regionálního finále Soutěž a Podnikej vyhrála Klára Urbanová

By on 21.12.2016

Ve Zlíně v Baťově vile se dne 5. 12. uskutečnilo první z šesti regionálních finále středoškolské soutěže Soutěž a Podnikej. Zde soutěžili čtyři nejlepší soutěžící ze Zlínského kraje, kteří prezentovali porotě své podnikatelské nápady. Ve Zlínském regionu vyhrála Klára Urbanová se svými módními doplňky.

 

Klara_Urbanova_vitez_Soutez_a_Podnikej

 

Soutěž a Podnikej je soutěž, která dává možnost začít studentům ze středních škol plánovat nebo už rozjet své vlastní podnikaní. Student se s originálním nápadem přihlásí na webových stránkách soutěže, a poté v osmi týdnech svůj nápad dolaďuje s přiděleným mentorem soutěže. Ve Zlínském regionu bylo přihlášených šestnáct soutěžících či týmů. Devět z nich dostalo příležitost pracovat s mentorem a čtyři práci na svém projektu dokončili. Zúčastnili se tak regionálního finále, kde formou prezentace představili porotě svůj podnikatelský projekt.

 

Porota_Zlin_Soutez_a_Podnikej

 

O vítězi rozhoduje porota, která je vždy složena ze zkušených podnikatelů. Ve Zlínském kraji tomu nebylo jinak. V porotě seděl Petr Tomančák, Tomáš Baďura a Milan Halasa.

Vítězové z jednotlivých regionálních kol se poté setkají na celostátním kole, kde se bude bojovat o obchodní cestu do Chicaga či zajímavé semináře,“ dodává k průběhu finále jeden ze zakladatelů soutěže Martin Vítek.

Celostátní finále, kde bude Klára Urbanová prezentovat svůj projekt, proběhne 20.1. 2017 v Praze.

Čtyři kvalitní projekty

Zlínského regionálního kola se zúčastnili tito čtyři studenti: Bohdan Havlíček, Tereza Páleničková, Riad Charawani a Klára Urbanová. Všechny prezentované projekty byly kvalitně zpracované a soutěžící dostali zpětnou vazbu od porotců. Vítězkou zlínského regionálního kola se poté stala Klára Urbanová a její projekt HADEMADE, tedy ručně vyrobené vlasové čelenky pro dámy. „Když jsme seděli v první řadě a čekali na výsledky, bylo to zvláštní.

Udělalo mi to opravdu velkou radost, vidět své „dítě“ které vytvoříte a ono roste a zdokonaluje se po vašem boku a lidé mají o to zájem, “ sdělila výherkyně zlínského kola soutěže Klára.

Autor: Martina Bořutová

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *