Ostravské regionální kolo ovládl Vít Černý se svými ekologickými kelímky

By on 21.12.2016

Druhé regionální kolo Soutěž a Podnikej proběhlo v pátek 9. 12. ve Vědecko – technologickém parku Ostrava. Tohoto středoškolského regionálního finále se zúčastnili soutěžící z Moravskoslezského regionu, kteří prezentovali porotě své podnikatelské nápady. Vyhrál devatenáctiletý Vít Černý se svým recyklačním nápadem, který je skrytý v jogurtovém kelímku.

bio_kelimky

Soutěž a Podnikej je soutěž, která dává možnost začít studentům ze středních škol plánovat nebo už rozjet své vlastní podnikaní. Student se s originálním nápadem přihlásí na webových stránkách soutěže, a poté v osmi týdnech svůj nápad dolaďuje s přiděleným mentorem soutěže.

Po osmi týdnech práce

Po osmi týdnech jsou tedy studenti připraveni prezentovat svůj projekt v regionálním kole před porotou. Vítězové z jednotlivých regionálních kol se setkají v celostátním kole, kde bude možnost vyhrát obchodní cestu do Chicaga či zajímavé semináře. Celostátní finále soutěže, kde bude Vít prezentovat svůj projekt za moravskoslezský region, proběhne 20.1 2017 v Praze.

porota_ostrava_Soutez_a_Podnikej

O Vítězi rozhoduje porota, která je složena ze zkušených podnikatelů. V Ostravě do poroty zasedli: Filip Goszler z Impact Hub Ostrava a gug.cz, dále manažer v oblasti měření energií pro jednoho z největších energetických dodavatelů v České republice Lukáš Černohorský a Regina Vondrová, která učí firmy i jednotlivce navazovat a budovat důvěryhodné business vztahy.

Vítězný projekt Víta Černého spočívá ve výrobě jogurtů, které by obsahovaly plastové víčko se semínkem nějaké bylinky a slisovaný substrát. Po snězení obsahu kelímku bude kelímek dále sloužit jako květináč. Přiložený substrát se zalije vodou, díky čemuž nabobtná a poté se vloží semínko. Z odpadku je tedy stylový květináč, který chrání přírodu.

„Jsem velmi spokojen s průběhem soutěže, i když některé úkoly byly náročné. Jsem rád, že jsem se díky ní mohl realizovat,“ přiznává ke své výhře Vít.

top3_Ostrava

Jako druhý se umístil Marek Hujo s vylepšeným hřebenem pro dámy, ze kterého jdou po česání jednoduše vyndat vlasy. A na třetím místě se umístily dámy Lucie Galvasová a Barbora Křížková se svojí aplikací Do and Get, která spojuje čtení a sdílení.

Autor: Martina BořutováNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *