Ochutnejte dobroty z celého světa na jednom místě

By on 29.11.2017

Alena a Zuzana jsou kamarádky již od tří let. Obě milují kávu a cestování. Tyto své záliby se rozhodly spojit ve svém projektu KAFE VŠUDYBYL.

Ahoj, představte se nám prosím?

Jsme dvě studentky střední  školy Alena Harbichová a Zuzana Brabcová. Zuzka studuje Střední školu logistiky a chemie. Ráda zpívá, tancuje společenské tance, občas sportuje, je velice ambiciózní a velice dobře se učí. Alča studuje Obchodní akademii. Ráda hraje tenis, taky tancuje společenské tance, velmi pěkně maluje, učí se také dobře. Obě dvě milujeme přestávky od školy u kafíčka v nějaké příjemné kavárničce. Naší zajímavostí je, že se známe už od tří let, kdy jsme spolu chodily na balet, poté na stejnou základní školu a nakonec spolu bydlíme na internátu, takže jsme takové dvě spřízněné duše.

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibujete?

Upřímně, do téhle soutěže jsme se přihlásily jen tak z legrace když jsme seděly v kavárničce u dortíku, kdy jsme si řekly: prostě proč ne? O kavárně našich snů jsme se bavily již dlouho a naskytla se nám možnost náš nápad sdílet s veřejností, což nám přijde skvělé.

Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?

Nápad kavárny KAFE VŠUDYBYL vznikl z naší záliby navštěvování kaváren a také z naší lásky k cestování. Naším cílem je tyto dva aspekty našeho života propojit. Chtěly bychom pomocí téhle kavárny vytvořit místo, kde lidé budou rádi trávit svůj volný čas a zároveň zde budou mít možnost okusit celý svět na jednom místě. Naším dalším velkým cílem je dokázat, že aby člověk mohl mít světový zážitek, nemusí jezdit daleko za hranice.

Alena a Zuzana jsou dobré kamarádky již od malička

Naši nabídku by tvořily převážně tzv. národní menu, která by se, alespoň ze začátku provozu skládala ze dvou částí káva + zákusek jednotné země (např. Irská káva + irský koláč banoffee, francouzská káva + makrónky,..), postupem času bychom také přidávaly například snídaňová menu, a chtěly bychom zavést tematické dny, kde by se jednalo například o francouzský den, kdy bychom prodávaly francouzské menu se speciální slevou, a konaly by se zde přednášky, hrály by se zde francouzské písně, atd.

Jaké máte zkušenosti s podnikáním?

Tatínkové od nás obou jsou podnikatelé.

Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?

Projekt bychom velice rády realizovaly, ale myslíme si, že vhodnější čas na to bude až po vystudování střední školy, popřípadě vysoké školy. Do té doby však můžeme náš projekt dále vylepšovat, vymýšlet nové vychytávky, sledovat kavárenské trendy atd.

Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?

V životě máme spoustu vzorů, ale když už jsme v té podnikatelské soutěži, tak můžeme s jistotou říct, že jako náš podnikatelský vzor považujeme určitě naše táty, podniky jim fungují skvěle, naše rodiny nikdy nestrádaly a pracují s radostí, což je to, co bychom si v budoucnu přály nejvíc.One comment on “Ochutnejte dobroty z celého světa na jednom místě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *