Josef Müller

harmonogram

By on 11.8.2017

Josef Müller začal s prvním podnikáním už v patnácti letech. Přivedla ho k němu jeho vášeň pro auta a povinná školní praxe. Několik následujících let se potom věnoval prodeji aut soukromým zákazníkům, velkým firmám i diplomatům. Ve věku 21 let dostal šanci pracovat pro značku SEAT a řídit její obchodní aktivity v oblasti prodeje firemním zákazníkům v ČR a také koordinovat činnost pražských dealerů značky. Měl tak šanci věnovat se oblasti obchodu, se kterou měl mnoho osobních zkušeností z praxe.

Největší výzvou pro něj následně byla nabídka opustit milovaný svět automobilů a začít se věnovat oblasti podnikatelského vzdělávání mladých lidí. Tím se Josef vrátil ke svým podnikatelským začátkům. Josef se stal ředitelem české kanceláře mezinárodní neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement, která propojuje svět firem a škol. Českou kancelář založil Tomáš Jan Baťa, který pro něj byl vždy velkou inspirací.

Za necelých 10 let se organizace díky Josefovi a jeho týmu intenzivně rozvíjela, získala řadu ocenění, nových partnerů, zdvojnásobila svůj rozpočet i tým a jejími aktivitami prošlo na českých školách přes 100 000 mladých lidí. Josef se aktuálně věnuje startu vlastního projektu a poradenství v oblasti startupů, společenské odpovědnosti firem a vzdělávání.

linkedin