Nicol, Terka a Vojta zkrášlují autobusové zastávky uměním

By on 7.11.2016

foto3_rozhovorVojtěch Herich, Tereza Kosmáková a Nicola Komínková jsou velmi kreativní lidé, ale mají pocit, že nemají místo, kde by mohli svoji tvořivost naplno vyjádřit. Proto se nechali inspirovat projektem, který proběhl v Liberci. Tento projekt osobitě přeměnil fádní autobusové zastávky v umělecká díla. Tímto směrem se dali i Nicol, Terka a Vojta a chtěli by začít přetvářet své okolí ve svém rodném městě a následně i v dalších městech České republiky.

Ahoj, můžete nám říct něco málo o sobě?

Ahoj, jsme Nicol, Terka a Vojta. Bydlíme ve Znojmě a jsme studenty Obchodní akademie. Chodíme do 3. ročníku a jsme společenští a trávíme spolu spoustu času.

Co vás vedlo k přihlášení do soutěže? Máte jasnou vizi nebo se chcete jen něco naučit?

Do soutěže jsme se přihlásili, protože bychom něco rádi změnili, zlepšili a také se něco nového naučili. Máme poměrně jasnou vizi o tom, čeho bychom chtěli dosáhnout, ale abychom našeho cíle dosáhli, musíme se toho ještě hodně naučit.

Máte zkušenost s podobnými projekty?

Žádnou takovou zkušenost nemáme, tato účast je pro nás premiéra. Ale doufáme, že se chytneme.

Mohli byste nám popsat váš nápad a jak jste na něj přišli?

Náš nápad spočívá v tom, že bychom chtěli za pomoci Městského úřadu ve Znojmě vyzdobit autobusové zastávky našeho města, a navázat komunikaci mezi zastupiteli města a mladými lidmi. Na internetu jsme narazili na zprávu z Liberce, který právě takto vyzdobil svoje zastávky. Tento nápad nás zaujal a chtěli bychom ho zrealizovat i v našem městě.

Co od Soutěž a Podnikej očekáváte?

Od soutěže očekáváme to, že nám pomůžete se nad naším projektem hlouběji zamyslet a postupně projekt zdokonalit. Dále je to pro nás obrovská příležitost se něco nového naučit. Doufáme, že tato soutěž nám pomůže náš projekt zrealizovat.

Kde byste chtěli být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Rádi bychom v následujícím roce zdobili i další části města, popřípadě jiné plochy. Dále bychom rádi inspirovali i jiná města, aby se zapojili do našeho projektu.

Děkujeme moc za rozhovor, chcete říct něco na závěr?

Chtěli bychom vám poděkovat za tuto jedinečnou možnost se realizovat v této soutěži. Tato zkušenost je pro nás velmi přínosná. Tento projekt je smyslný a přínosný pro všechny. Již nyní jsme se mnoho nových věcí naučili.

Autor: Martina BořutováNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *