Není podnikání bez neúspěchu

By on 13.5.2016

Neúspěch je to, co drží většinu z vás zpátky. Ovšem, neuspět je nepříjemný a bolestivý pocit, někdy se může rovnat téměř smrtelné ráně, občas budete mít chuť se vším „seknout“ , ale to je správně a potřeba.

 

Velkou inspirací pro podnikání i překonávání nezdarů je běloruský podnikatel Gary Vaynerchuk, který čerstvě po své vysoké škole převzal rodinné vinařství a během pěti let na něm vydělal miliony. Nyní investuje a obchoduje se sociálními sítěmi, zabývá se také motivací pro podnikatele. Neúspěch zmiňuje jak ve svých knihách, článcích i videích.

Gary Vaynerchuk
Getty Images: Gary Vaynerchuk

„Kdybych měl bojovat na smrt, zemřel bych s největší snahou přežít, kterou jste kdy viděli. Tohle jsem Já.“ Popisuje Gary svoji odvahu v jednom ze svých článku. Zmiňuje také, že za poslední dobu prošel pár neúspěchy, avšak jsou to pouze malé neúspěchy, které jsou napravitelné. Pouze malé bitvy, které prohrál. Nejdůležitější je, že se na těchto nezdarech naučil přijímat prohru, i to, že věci občas nefungují přesně tak, jak chceme ale to ještě neznamená neúspěch. Skutečný neúspěch je skončit s něčím, co nás naplňuje, vzdát se a nepokračovat.

 

„Není podnikání bez neúspěchu.“

 

Být podnikatel je velmi podobné jako být bojovník v UFC. V UFC dostane každý ránu do obličeje, ale je to jen sport. Podnikání funguje na stejném principu – budou zde těžké chvíle, které tě srazí, objeví se neúspěchy, které se budou snažit zastavit tvoji snahu. Zbav se jich, dostaň se zpět a pokračuj.

 

Velkou součástí podnikání je ztráta či neúspěch, čím dřív si tento fakt uvědomíte, tím méně vás bude brzdit to, že byste ve svém bysnysu mohli udělat chybu. Buďte trpělivý a naučte se přijímat své neúspěchy.

 

Autor: Martina Bořutová



Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *