Michaela Nallerová a Lucia Tutková vám zpřístupní nejen kočárky

By on 31.12.2017

Michaela Nallerová a Lucia Tutková jsou dívky studující na Gymnáziu a SOŠ ZE ve Vyškově. Obě májí rády ekonomické předměty a jsou velmi kreativní, baví je tvořit a proto se také daly dohromady a přihlásily se do soutěže s jejich fiktivní firmou, která se snad stane v budoucnu skutečnou. 

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibujete?

O soutěži jsme se dozvěděly díky naší učitelce ekonomiky. Protože rády zkoušíme nové věci, pustily jsme se do projektu s velkou vervou a nadšením. Těšily jsme se, že využijeme znalosti ze školy a dozvíme se nové.

Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?

Jsme skupina mladých dívek, která přišla na trh s nápadem založit firmu, která by půjčovala rodinám s dětmi kočárky, autosedačky a cestovní postýlky. Chceme rodinám pomoct s náklady, které přichází s čekáním miminka tím, že si budou moci tento sortiment zboží zakoupit na tzv. operativní leasing a nebude to pro ně tak finančně náročné. Původně byl náš podnikatelský záměr trošku odlišný. Chtěly jsme prodávat veškeré dětské vybavení v kamenné prodejně s tím, že bychom nabízely možnost bazárku určitého zboží. Po několika schůzkách s mentorem a hloubkových rozhovorech jsme objevily díru na trhu, variantu, která ještě nikoho nenapadla – půjčovna kočárků.
Michaela Nallerová a Lucia Tutková
Michaela Nallerová a Lucia Tutková během brněnského finále

Jaké máte zkušenosti s podnikáním?

Naše zkušenosti jsou zatím pouze teoretické, znalosti nabyté ze školních lavic. V rámci školní praxe jsme však všechny pomáhaly v různých firmách v kraji a vyzkoušely si tak využití našich znalostí v praxi.

Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?

Z počátku jsme náš projekt považovaly pouze za fiktivní, v průběhu soutěže jsme do něj ale daly spoustu času a práce a troufáme si říct, že jej postupně pilujeme k dokonalosti. Proto si začínáme pohrávat s myšlenkou opravdové realizace.

Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?

Naším vzorem je jakýkoliv člověk s dobrým nápadem a odvahou, který začne podnikat a je úspěšný.

Děkujeme za rozhovor, chtěli byste něco říct na závěr?

Na závěr bychom chtěly ocenit tuto soutěž, protože stejně jako my, spousta dalších mladých lidí dostane šanci ukázat svůj nápad, dozvědět se spoustu nových věcí a hlavně pracovat tak, jak se to dělá v praxi. A to je dle našeho úsudku velmi důležité.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *