Martin Svoboda se neustále rozhlíží kolem sebe

By on 31.12.2017

Martin Svoboda je student Střední školy podnikatelské ve Zlíně se zaměřením na obor vedení firem. Martinovým koníčkem je střih videa a animace. Pokud se naskytne nějaký volný čas, pak ho rád stráví hraním virtuálních her. Díky svému koníčku se Martinovi podařilo získat místo v jedné z animačních firem v Praze, kde působil na stáži jako animátor. Mezi jeho další oblíbené činnosti patří se neustále rozhlížet kolem sebe a hledat nové věci a odvětví, ve kterých by mohl začít nový projekt a svoje podnikání. 

Co tě vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?

Do soutěže jsem se přihlásil, protože jsem měl nápad, který jsem chtěl představit širšímu publiku a načerpat novou inspirace. Slibuji si, že získám nové zkušenosti, a když by se hodně poštěstilo, tak bych mohl představit svůj projekt i v Chicagu. Doufám, že se mi tento projekt podaří nastartovat a vylepšit tak prostředí studentů ve školách.

Martin Svoboda
Martin Svoboda prezentuje ve Zlíně

Mohl bys nám popsat svůj projekt a jak si na něj přišel? Jaký se za tvým projektem skrývá příběh?

Můj projekt je školní lavice pro 21. století, zatím jsem ho nazval TableTab a na tento projekt jsem přišel zcela náhodou, když jsem večer přemýšlel, co bych mohl dělat. Zrovna jsem byl naštvaný, protože jsem si nestihl zapsat ten den učivo na písemku kvůli nečitelnosti na interaktivní tabuli. Přemýšlel jsem tedy co s tím a napadlo mě zabudovat interaktivní tabuli do stolu a tím to celé vzniklo. Takže to bylo kvůli škole a tomu, že jsem se neměl z čeho učit na písemku. Tak jsem si uvědomil, že tento problém asi nebudu mít jen já a pomohu takto ostatním žákům vyvarovat se tomu, co jsem zažil.

Jaké máš zkušenosti s podnikáním?

Rok zpět jsem měl se starším kamarádem módní značku MANAH, ale nakonec jsme se s kamarádem domluvili, že projekt ,,oblečení“ pozastavíme.

Kde vidíš sebe a svůj projekt za rok?

Za rok bych si představoval, že budu vyvíjet další model, který bych více vylepšoval pro kantory a žáky, celkově bych začal prodávat do škol a rozšiřoval sortiment.

Kdo je tvůj vzor a proč právě ta osoba?

Mám tři vzory, Emir Bahadir, Saygin Yalcin a Steve Jobs. Tito lidé dokázali udělat velké věci skoro z ničeho. Jejich motivace a víra něco dosáhnout je něco neuvěřitelného. Také jejich mentalita při vedení jejich obrovských firem je velmi inspirující.

Děkujeme za rozhovor, chtěl bys něco říct na závěr?

Děkuji celkově za možnost se účastnit této soutěže a za možnost spolupracovat s mentorem, panem Danielem Hastíkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *