Jihomoravské inovační centrum podpoří i vaše podnikání

By on 1.12.2016

_mg_0gfh925Za posledních pár let začaly v hlavní moravské metropoli vyrůstat startupy jako houby po dešti. Proč tomu tak je? Výrazný podíl na rozvoji firem v oblasti inovativních technologií má JIC (Jihomoravské inovační centrum). Tento podnikatelský inkubátor může využít prakticky kdokoli působící na jižní Moravě, s dobrým nápadem ze světa technologií, IT projektů nebo třeba z oblasti life science.

Není výjimkou, že do JIC přijde skupina studentů, kteří mají pouhou představu o tom, s čím by mohli podnikat. Stačí několik měsíců a tatáž skupina z JIC vychází jako firma, která má poměrně dobře našlápnuto. Co přesně se stalo? Studenti využili služeb, které jim JIC nabízí. Co vše mezi ně patří a s čím tento podnikatelský inkubátor může pomoci také vám?

 

Akce StartupClubu

Trápí vás, že jako student máte hluboko do kapsy a nemůžete si proto zaplatit ty nejlepší kurzy a programy, které by vám v podnikání pomohly? Jsou tu ale i jiné cesty než nákladné kurzy. StartupClub totiž každou třetí středu v měsíci pořádá zdarma v prostorách JIC přednášky či panelové diskuse. Dozvíte se na nich spoustu důležitých informací z nejrůznějších oblastí, jako jsou třeba finance, marketing, motivace nebo lidské zdroje. Zároveň budete mít příležitost zeptat se přednášejících expertů v oboru na vše, co potřebujete vědět. V neposlední řadě se pak seznámíte s ostatními začínajícími i zkušenějšími podnikateli, a to během neformálního networkingu, který je samozřejmostí po každé přednášce či diskusi.

JIC GRILL

Ověření svého podnikatelského nápadu a získání cenné zpětné vazby nabízí JIC Grill. Před samotnou akcí absolvujete trénink prezentačních dovedností a pak před experty z businessu představíte v pěti minutách váš podnikatelský záměr. Tito profesionálové vám následně řeknou, co si o vašem nápadu myslí, jaké jsou jeho nedostatky, nebo kde naopak vidí silné stránky. Se všemi účastníky si pak můžete popovídat na neformálním networkingu.

_mg_0fgf922

Programy – Enter, StarCube, Master, Platinn

Zapojit se můžete také do jednotlivých programů JIC, které jsou rozděleny podle toho, v jaké fázi podnikání se právě nacházíte. JIC ENTER je ideální pro všechny, kteří potřebují rozjet podnikatelský nápad a ocení pomoc s přípravou business plánu nebo ověřením trhu. Program trvá šest měsíců a má podobu pravidelných individuálních konzultací s týmem z JIC. Následuje JIC STARCUBE, ten pomůže s přípravou vašeho produktu v rámci nabitých tří měsíců. Jedná se o vůbec první akcelerátor, který vznikl v České republice, a je otevřený i zahraničním týmům. JIC MASTER je půlroční program určený již pro fungující firmy a poradí s vhodnou strategií pro jejich další růst. Zavedené firmy pak můžou využít koučovací program JIC PLATINN, který dodá jejich podnikání nový vítr do plachet. Všechny programy jsou nabyté semináři, workshopy, networkingem či poradenstvím s JIC konzultanty.

Další akce: speed dating, kreativní vouchery

To ale není vše, co JIC nabízí. V průběhu roku se můžete zapojit do spousty dalších akcí a projektů. Jsou jimi například nejrůznější semináře či kreativní vouchery, které propojují firmy a kreativce z různých oborů. Nechybí ani společná setkávání firem z konkrétních oblastí, která fungují na podobném principu jako speed dating.

O všech službách a akcích, které JIC nabízí, se můžete dočíst zde.

Autor: Martina PouchláNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *