Jan Martínek vás učiní pozornějšími ke svým blízkým

By on 6.11.2016

profil-jan

Určitě se vám někdy přihodilo, že jste zapomněli na narozeniny nebo svátek svého kamaráda. Přitom firmy vám neustále zasílají k narozeninám výhodné nabídky ke koupi, akční ceny a letenky anebo pouhé blahopřání. Jak to dělají? A nedalo by se něco podobného udělat i pro nás, normální lidi? Určitě dalo a právě na toto téma se specializuje projekt Jana Martinka. Díky tomuto projektu už nikdy nezapomenete na významný den svého blízkého.

Ahoj, můžeš nám říct něco málo o sobě?

Ahoj, jsem Honza, mám rád diplomacii a historický šerm. Stále ještě věřím, že mohu změnit svět. Mým snem je vlastní marketingová agentura, politické hnutí a k šedesátým narozeninám bych rád dostal velvyslanecký post.

Co tě vedlo k přihlášení do soutěže? Máš jasnou vizi nebo se chceš jen něco naučit?

Zaujal mě koncept soutěže. Kdysi jsem předpokládal, že vystuduji matfyz a budu pracovat v IT, dnes se zaměřuji více humanitně, ale stále rád programuji a počítám, takže se touto soutěží chci tak trošku symbolicky rozloučit se světem jedniček a nul.

Máš zkušenost s podobnými projekty?

Ano, mám. Moc dobře vím, že pro skutečnou realizaci mé soutěžní vize potřebuji větší tým, takže bych si rád vytvořil projektovou dokumentaci a až za pár let, ve své vlastní firmě, převedl myšlenku do praxe.

Mohl bys nám popsat svůj nápad a jak si na něj přišel?

Velké společnosti, například pojišťovny, mají podrobné a přehledné záznamy o všech svých klientech (CRM). Zaujalo mě, kolik pozornosti věnujeme lidem, kterým chceme něco prodat – řešíme u nich naprosto všechno, a jak málo pozornosti naopak našim známým a přátelům. Přijde mi třeba trapné, že jako zaměstnanec popřeji k svátku desítkám klientům a pak zapomenu na narozeniny svého nejlepšího kamaráda ze střední. Moje aplikace by nám měla usnadnit komunikaci s přáteli, eliminovat zapomínání a vytvořit nám image pozorných lidí. Je pochopitelně smutné, že pro to vůbec aplikaci potřebujeme, ale firmám tento systém funguje dobře.

Co od Soutěž a Podnikej očekáváš?

Prostřednictvím soutěže si chci uspořádat své myšlenky a získat nové podněty a zpětnou vazbu. Myslím si, že také získám dobrý pocit ze skvěle odvedené a náročné práce.

Kde bys chtěl být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Mnohem raději bych uvažoval, co bych chtěl, aby mě můj projekt za ten rok naučil. Ano, bylo by hezké, kdyby se celý svět stal pomocí mé aplikace pozornější k ostatním lidem. Dnes ale všichni stále mluví o tom, jak vylepší svět. Já bych raději začal u sebe. Pokud bych měl za rok skvělý tým, který bude mé hodnoty sdílet a bude se chtít neustále zlepšovat, bude to pro mě velký úspěch, ať už to s touto aplikací dopadne jakkoliv.

pracovni-plocha

Děkujeme moc za rozhovor, chceš říct něco na závěr?

Pokud jsou ti sympatické moje názory, chceš se neustále zdokonalovat, peníze pro tebe nehrají roli ve výběru zaměstnání snů (a ideálně navíc skvěle rozumíš serverové architektuře), napiš mi na mail janmartinek@wo.cz a změníme spolu svět.

Autor: Martina BořutováNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *