Jak mi Soutěž a Podnikej otevřelo dveře do světa byznysu

By on 5.4.2017

Jmenuji se Riad Charawani a je mi 18 let. Jsem studentem střední školy, momentálně třetího ročníku a tento článek píšu především pro ty, kteří by se do soutěže chtěli přihlásit, ale jsou na pochybách. Také jsem pochyboval.

Když jsem se o souteži dozvěděl, okamžitě mě zaujala možnost zpětné vazby od reálných podnikatelů. Vzhledem k tomu, že jsem se pomalu snažil proplout do taju podnikání v internetové reklamě, přihlásil jsem jeden ze svých projektu do soutěže. Jednalo se o projekt sjednocující gastronomická zařízení pod jednu značku.

Moje prezentace byla fail

Protože jsem v postup příliš nevěřil, odbyl jsem možnost se prezentovat na stránkách projektu soutezapodnikej.cz formou rozhovoru. To mělo za následek, že můj rozhovor nebyl uveřejněn, čemuž se zpětně vůbec nedivím. Když mi tedy po nějaké době přišel email, oznamující můj postup do krajského kola, byl jsem více než překvapen. Zpracoval jsem tedy prezentaci a odhodlaně vyrazil obhájit svou vizi. Porota mou vizí příliš ohromena nebyla a tak jsem se i přes snahu přesvědcit, umístil na posledním místě.

Riad Charawani

Osudové setkání

Mezi přihlížejícími se však nacházel také Michal Kolařík, spoluzakladatel a šéfredaktor potálu City.cz, kterého má myšlenka zaujala. Po vyhlášení zamnou Michal přišel s nabídkou spolupráce. Předal mi vizitku a zanedlouho jsme se sešli v Brně, kde mi přiblížil filosofii portálu a náplň jeho práce. Tehdy jsem dostal za úkol promyslet způsob mého zapojení do City.cz. Netrvalo dlouho a mně bylo jasné, co že chci vlastně dělat. Chci obchodovat a každý dobrý obchodník, musí mít kvalitní produkt, ve který opravdu věří. Michalův projekt mě zaujal natolik, že jsem se velmi rychle rozhodl, mu věnovat čas a energii. Domluvil jsem si individuální studijní plán a nastoupil jako stážista na pozici obchodního zástupce City.cz.

Riad_Charawani_Soutez_a_Podnikej

Díky této soutěži a Michalově ochotě mě zaškolit, jsem během pár měsíců získal nepřeberné množství zkušeností a poznal spoustu zajímavých lidí. Na závěr bych chtěl poděkovat jak Martinu Vítkovi, za zorganizování soutěže a možnost ukázat co ve mně je, tak Michalu Kolaříkovi za to, že na sebe vzal roli „kouče“.

Autor: Riad CharawaniNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *