Filip Kušmírek a GZ Crew propagují generaci Z

By on 5.1.2018

Filip Kušmírek má své priority jasně stanovené, a to co nejlépe odvádět svoji práci, což znamená do každého videa dát maximum úsilí, aby vypadalo co nejlépe. Filip studuje od roku 2012 gymnázium na Praze 9, má za sebou již několik let praxe s videem, hlavně co se týče moderování a střihu. Mimo jiné byl Filip také i hostem na několika přednáškách o Generaci Z. 

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co jste si od ní slibovali?

Od soutěže si primárně slibujeme získání nových kontaktů a také znalostí. Díky soutěžním úkolům jsme se mohli efektivně vyhnout některým chybám, které bychom jinak nemuseli vychytat včas. Zároveň se také hodí i kritika ze strany porotců, jelikož ti nám opět mohou poskytnout na náš projekt nezaujatý názor.
Prezentace GZ Crew v Ústí nad Labem
Prezentace GZ Crew v Ústí nad Labem

Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?

Již na začátku roku 2016 jsem se chtěl s Honzou Palackým dostat do televize Stream.cz, kde jsme chtěli mít možnost vydávat náš vlastní pořad. První pokus jsme uskutečnili v polovině roku 2016 s pořadem Praha, kdy nám Stream náš nápad zamítl s odůvodněním, že nápad je neoriginální.

Dali jsme tedy s Honzou hlavy dohromady a vznikl nápad na pořad Generace Z, jehož obsahem byl popis naší generace té starší. Proč se na internetu chováme způsobem, kterým se chováme, proč jsou youtubeři oblíbení nebo co a proč sledujeme. Druhý pokus s tímto pořadem nám ale zamítli z důvodu špatného zpracování.

Několik měsíců jsme tedy dřeli a učili se další věci ohledně videa. Na podzim roku 2016 jsme se já a Honza seznámili s Rayem Baseleym, který měl stejný cíl. Dostat se na Stream.cz se svým pořadem. A jelikož jsme si i po stránce lidské sedli, utvořili jsme skupinu, které jsme následně dali název GZ Crew (Skupina Generace Z). Udělali jsme tedy již pořádné piloty našich pořadů a ty jsme odeslali. A i na třetí pokus (podle nám dodaných informací pouze o jediného člověka) nám naše nápady nevzali.

I přes to jsme byli ale toho názoru, že ta videa jsou dobrá, a proto jsme v prosinci roku 2016 vydali první díl Generace Z. To nakoplo náš kanál a potom se všechno nějak semlelo samo. Přišli nám nabídky od České televize, České rady dětí a mládeže či od dalších subjektů, pro které nyní děláme videa, já jsem se zúčastnil spousty konferencí ohledně generace Z a na našem YouTube kanálu jsme shromáždili 6 a půl tisíce lidí.

GZ Crew v akci
GZ Crew v akci

Jaké máte zkušenosti s podnikáním?

Už delší dobu produkujeme videa pro jednotlivé klienty, takže myslíme, že jsme pár zkušeností již nasbírali.

Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?

Rádi bychom zprovoznili klubovnu pro začínající filmaře, kde by si mohli půjčovat vybavení a stříhat svá videa, rádi bychom nasbírali zase o mnoho více fanoušků na našich sociálních sítích, více rozšířili povědomí o nákupu videí, rozšířili nabídku našich služeb o další možnosti práce se sociálními sítěmi a zdokonalili naší kalkulačku na výpočet ceny videa a například začali prodávat náš Merch.

Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?

My sami sobě. Spíš než vzor máme různé zdroje inspirace, kterých je ale nespočet. Snažíme se být originálem.

Děkujeme za rozhovor, chtěli byste něco říct na závěr?

Je zbytečné házet celou mladou generaci do jednoho pytle a říkat, že „jsou to stejně jen diletanti bez talentu“, protože tím každý ztrácí to nejcennější, co v životě má. Čas, který může investovat do vlastního sebezlepšování. A hlavně… Hlupáci se najdou v každém věku. Ať je jim 15 nebo 40. A byl bych rád, pokud by se co nejméně dbalo na věk a co nejvíce na schopnosti a rozum.

One comment on “Filip Kušmírek a GZ Crew propagují generaci Z

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *