Eva Drtilová z Jeseníku zahajuje slámovou revoluci

By on 15.11.2017

Soutěž a Podnikej běží v plném proudu. A tak je na čase vám představit naše soutěžící a jejich projekty. Vyzpovídali jsme si je jednoho po druhém v krátkých rozhovorech, ať je moc nerušíme od práce.

Jako první vám představíme osmnáctiletou Evu Drtilovou, která chodí do maturitního ročníku na hotelové škole Vincenze Priessnitze se zaměřením na cestovní ruch v Jeseníku. Na této škole dopřávají svým studentům zahraniční stáže a reprezentace na barmanských a baristických soutěžích, které Eva využívá. “Jsem sluníčkář, snílek a člověk optimista. Obdivuji přírodu a zbožňuji cestování, posledně v Indonésii se mi začal rodit nápad,” začíná Eva.

usměvavý sluníčkář Eva Drtilová

 

Co tě vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?

Na soutěž jsem narazila naprostou náhodou, myslím, že ji někdo sdílel. Přečetla jsem si základní informace a svůj nápad sepsala do pár odstavců, odeslala a teď jsem tady. Očekávání nemám, spíš si myslím, že teď jsem svým způsobem dotlačená konat. Kdybych se nepřihlásila, jenom bych teoreticky uvažovala, ale teď jsem v terénu. Je to super, potkám plno nových lidí, získám zkušenosti.

Mohla bys nám popsat svůj projekt? Jak si na něj přišla?

Na Bali to bylo jiný. Téměř každou sklenici doplňovalo brčko. To brčko bylo z bambusu. Proč nepoužívat bambusový brčka i u nás? Nejsou jednorázový, prostě ho opláchnu a používám pořád dokola. V puse se mi nepřevaluje plast, který vypouští samý jed, ale piji rostlinou. Tolik ušetřím přírodu, oceán a živočichy v něm. Ušetřím své zdraví. Ušetřím podniku peníze. Protože jsem v oblasti gastronomie “jako doma“ tak vím jak by kavárny, bary i domácnosti mohli změnit návyky a touhle zatím asi malou cestou pomoct změnit tak velký problém. Jezdím na barmanské soutěže, pracuji v kavárně a brčka z plastu jsem používala donedávna. Znám plno podnikatelů a pracovníků v barech a kavárnách, tak se zaměřím taky na ně. Neřeším důsledek ale příčinu. Vím, že se recykluje a z plastu už existuje snad cokoli, ale proč ho neubrat?

Bambusové brčko

Jaké máš zkušenosti s podnikáním?

S podnikáním jako takovým zkušenosti nemám. Zatím nejsem podnikatel v pravém slova smyslu. Nepodnikám za účelem zisku. Ale podnikám cesty do světa a cesty za poznáním. Jsem podnikavá v hlavě, přemýšlím si a buduji.

Kde vidíš sebe a svůj projekt za rok?

Za rok bude projekt “Bambusová brčka” na správné cestě a já už budu otevírat bezobalovou prodejnu s přidanou hodnotou pidi kavárničky ve stejném konceptu.

Kdo je tvůj vzor a proč právě ta osoba?

Konkrétní vzor nemám. Ale inspiruji se lidmi, kteří našli svoji vášeň a teď žijí život na plno. Dělají, co je baví a jsou šťastní.

Děkujeme za rozhovor, chtěla bys něco říct na závěr?

Nevím, jak a kdy se to stalo, ale uvědomila jsem se. Přišla jsem na to, co mě baví, s jakýma lidmi ráda trávím čas. Co mě dělá šťastnou. A přála bych to všem.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *