Rostislav Gajzler je studentem posledního ročníku Gymnázia Lesní Čtvrť ve Zlíně. Rosťa rád zkouší nové věci, čte knihy, a to jak pro své vzdělání, tak i pro relaxaci, má rád přírodu a přírodní materiály.

Co tě vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?

Chtěl jsem zkusit něco nového, nahlédnout k praxi, získat cenné zkušenosti a potkat podobně zaměřené lidi.

Mohl bys nám popsat svůj projekt a jak si na něj přišel? Jaký se za tvým projektem skrývá příběh?

Leather case je projekt zaměřený na kožené obaly knih. Jak jsem již zmiňoval, tak jsem velkým milovníkem knih a přírodních materiálů a právě spojením těchto dvou faktorů vznikly první koncepty mého projektu.
Rostislav Gajzler

Rostislav Gajzler ukazuje prototyp LeatherCase porotcům ve Zlíně

Jaké máš zkušenosti s podnikáním?

Mám zatím jen mizivé zkušenosti.

Kde vidíš sebe a svůj projekt za rok?

Doufám, že projekt pozitivně osloví byť malou skupinu lidí, kteří mě utvrdí v tom, že postupuji správným směrem.

Kdo je tvůj vzor a proč právě ta osoba?

Že bych měl vyloženě vzor, jehož úspěchů bych chtěl taktéž jednou dosáhnout se říct nedá, ale osobností jejíž celoživotní práce a dílo mě velmi inspiruje je renesanční malíř a umělec Leonardo da Vinci, který byl nesmírně kreativní jak v malbě, tak i ve světě vědy a techniky.

Děkujeme za rozhovor, chtěl bys něco říct na závěr?

Chtěl bych poděkovat organizátorům soutěže a podnikej za příležitosti, které naskýtají studentům ve světě podnikání a panu Ing. Luďku Navrátilovi, jenž se stal v rámci soutěže mým mentorem a poskytl mi cenné rady, bez kterých by můj projekt nikdy neobstál. A všem studentům kteří uvažují v budoucnu o podnikání bych tuto zkušenost vřele doporučil, protože takto jedinečná šance naučit se připravit svůj vlastní projekt pod vedením odborníků z praxe, se v pozdějším životě již nemusí opakovat.