Vladimír Horák a Martin Novotný jsou studenti posledního ročníku Slovanského gymnázia v Olomouci. Martin je sociálně zaměřený, má rád lidi, rád s nimi diskutuje a probírá různá témata. Jeho komunikační schopnosti jsou na vysoké úrovni a nejraději je využívá při debatách s vrstevníky. Vláďa slouží v tomto týmu jako hlavní myslitel, snaží se přicházet s novými nápady a vymýšlet další postupy. Věci vidí spíše z té technické stránky a vždy se snaží o co nejvíce do detailu promyšlený plán. Jeho největší zálibou je cokoliv, co má čtyři kola a volant. Právě tohoto koníčku Martin s Vláďou využívají a většina myšlenek se rodí za jejich společné debaty při jízdě autem. Každý z nich je jinak zaměřený, a to jim dává ohromnou výhodu v rozsáhlosti jejich nápadů a myšlenek, společně tvoří silný tým.

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?

Do soutěže nás přivedla vidina seznámení se s podnikatelským prostředím a reálným vyzkoušením prosazení si vlastního nápadu. Podnikání je pro nás nejvyšším stupněm seberealizace a jakýkoliv způsob, který nám tuto problematiku přiblíží, shledáváme za užitečný, prospěšný a skvělý. Slibujeme si, že kromě skvělého umístění v soutěži získáme povědomí o světě podnikaní.

Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?

Našim projektem je desková hra, pro jejíž hraní je zapotřebí mobilní telefon. Toto propojení bude fungovat velmi jednoduše, a to přes aplikaci. Hráč naší hry si stoupne na určité políčko “reálné” hrací plochy, zadá povel aplikaci a ta už podle typu políčka spustí minihru, úkol, nebo třeba časově omezenou otázku. Touto integrací chytrého telefonu do deskové hry si slibujeme znovuobnovení zájmu o deskové hry našich mladších kamarádů a kamarádek, kteří dnes nedělají nic jiného, než sledují videa na internetu.
Vladimír Horák a Martin Novotný

Vladimír Horák a Martin Novotný prezentují v Olomouci

Jaké máš zkušenosti s podnikáním?

Tato soutěž je pro nás první podnikatelskou zkušeností. Věříme ale, že rozhodně ne poslední.

Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?

Velmi neradi spekulujeme, ale jako každý účastník soutěže bychom si přáli náš projekt zrealizovat, založit si na to vlastní firmu a samozřejmě to celé stihnout za jeden rok.

Kdo je váš vzor a proč právě ta osoba?

My jsme nikdy neměli svého vyvoleného, ke kterému bychom vzhlíželi. Naším vzorem jsme my sami. Vzhlížíme k jediným úspěchům, které pro nás reálně něco znamenají, k našim. Prosazujeme myšlenku, že každý by si měl být svým vlastním vzorem a měl by být za své činy sám na sebe hrdý. Což my jsme.

Děkujeme za rozhovor, chtěli byste něco říct na závěr?

Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost účastnit se tohoto projektu. Je úžasné, že se našli lidé, kteří chtějí aktivně pomoci mladým nezkušeným snílkům, jako jsme my. Chtěli bychom vám tímto velice poděkovat a popřát hodně zdaru i s vašimi ostatními projekty.