Tadeáš Kapic se společně se svojí partnerkou Markétou Zrostlíkovou přihlásili do Soutěž a Podnikej s projektem Butono. Oba dva studují na jednom z plzeňských gymnázií, a to na Gymnáziu Luďka Pika. Tadeáše naplňuje hudba. Mimo poslechu a zpěvu ve sprše je Tadeáš i sám soukromým producentem, protože, jak o sobě tvrdí, má dar nápaditosti. Už od malička hledá nové cesty k cíli, které ještě nebyly nikým prozkoumány.

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?

Náhodou jsem narazil na finalistku z minulého roku – Veroniku Šrédlovou, která mne žádala o radu. Chopil jsem se příležitosti…No, a tak nás tu máte. Věřím v to, že nasbíráme tolik zkušeností, že bez ohledu na naše pořadí na stupních vítězů dokážeme pořádně nakopnout celý svůj projekt. Avšak spoléhám hlavně na náhodu. Ta nás sem dostala a snad nám bude i dobrým průvodcem.
Tadeáš Kapic

Tadeáš Kapic v Praze

Mohli byste nám popsat svůj projekt a jak jste na něj přišli? Jaký se za vaším projektem skrývá příběh?

Náš projekt nese název BUTONO. BUTONO je zkrátka neotřelý styl módy, kde hlavní dominantou jsou nitě a knoflíky. Jde nám hlavně o to, aby měl úplně každý možnost vyjádřit svoji intuitivnost přesně tak, jak si představuje, a proto jsou na výběr stovky variant a barevných kombinací. Samozřejmě zde nebude chybět ani možnost vytvoření si návrhu trička zcela podle sebe.
To ale není všechno.
Chceme se totiž více věnovat hlavně nositelům knoflíkové módy a poskytnout jim jedinečnou možnost zpestřit si život aktivitou, kterou by normálně nezkusili. Ke každému zakoupenému produktu zašleme i jeden z námi vybraných úkolů (např. Žongluj, Choď celý den absolutně neslyšně, Jeden den používej pouze levou ruku, …) Pokud se nám vyfotí při plnění úkolu a fotku nám zašlou. Zašleme jim slevu na další nákup, zařadíme je do online seznamu hrdých nositelů Butona, připíšeme jim splněný úkol a zařadíme je do soutěže o nejlepší provedení fotky o limitovanou edici našeho oblečení. Toto všechno mi na trhu neskutečně chybělo.
Tadeáš Kapic a Markéta Zrostlíková

Tadeáš Kapic a Markéta Zrostlíková prezentují v rámci regionálního finále Praha #1

Jaké máš zkušenosti s podnikáním?

Podnikání je pro nás zatím pouze teoretická oblast, která se pomalu sune i k části praktické. Bohužel jsme neměli do této doby možnost jakkoliv rozvinout tuto schopnost. Nutné podotknout, že už několikrát jsem ale dokázal prodat zbylou část svačiny hladovým spolužákům. Obchod s oblečením by tedy mohla být absolutní brnkačka.

Kde vidíte sebe a svůj projekt za rok?

Doufám, že stále na škole.Tento projekt bere zkrátka spoustu času. Například, když už došiji poslední knoflík tak představa spánku je mnohem příjemnější, než představa učení se na test. Na druhou stranu ale doufám, že značka BUTONO vystoupá vysoko.

Kdo je tvůj vzor a proč právě ta osoba?

Nikdo mi nemůže být vzorem. Proč? Pokud mám idola, kterého napodobuji, nemohu už být zcela originální.