Kryštof Lehečka si již od 1. první třídy zamiloval florbal, který hraje dodnes. Kryštof na konci studia základní školy přijal nabídku Technology Mladá Boleslav a přestoupil do jejich florbalového klubu. Nyní bydlí na internátu v Mladé Boleslavi a studuje obor architektura na SPŠS Dušní v Praze. Kryštof sám přiznává, že si rád dělá věci po svém.

Co tě vedlo přihlásit se do soutěže? Co si od ní slibuješ?

O soutěži jsem se dozvěděl od své starší sestry, která ji objevila na sociální síti. Do soutěže jsem se přihlásil, protože rád přemýšlím o podnikání, a to v jakémkoliv oboru. Od soutěže si slibuji, že se seznámím se stejně naladěnými lidmi jako jsem já a něco se přiučím.
Kryštof Lehečka

Kryštof Lehečka vítěz regionálního finále Praha #2

Mohl bys nám popsat svůj projekt a jak si na něj přišel? Jaký se za tvým projektem skrývá příběh?

Jako hráč a rozhodčí s desetiletou zkušeností mám známosti trenérů po celém Česku od Tachova přes Plzeň, Prahu, Pardubice, Jihlavu, Otrokovice až po Ostravu, a to mi dává jedinečnou možnost vidět trénerskou práci, a proto mi napadl tento nápad.
Příběh mého nápadu je vlastně úplně prostý. Napadl mě, když jsem viděl po celé republice bezradné trenéry, kteří u sebe měli milion papírů. Hlavní pilíř by byla aplikace pro trenéry, kterou by doplňovaly tréninkové podklady, jako jsou např. kužely, žebříky, překážky, plachty na branku apod. V samotné aplikaci by mohli trenéři dohlížet na docházku hráčů, upravovat sestavu na zápasy, psát si poznámky k daným hráčům, sledovat hráčský růst a zároveň by měl trenér možnost nakreslit cvičení či standardní situaci. Pod záložkou cvičení by trenér našel základní cvičení pro daným sport + základní fyzioterapeutické cviky a základy tejpování. Součástí aplikace Florkrys by bylo také tzv. fórum trenérů, kde by si mohli trenéři vyměňovat poznatky, zkušenosti, cvičení.
Kryštof Lehečka

Kryštof Lehečka prezentuje v ramci regionálního finále Praha #2

Jaké máš zkušenosti s podnikáním?

V oboru podnikání jsem takzvaný “zelenáč”, ale velmi rád sleduji na YouTube videa o podnikání, start-up a různé přednášky. Pokud časové možnosti dovolí, rád chodím do Přednáškového klubu v Plzni, kde byl např.: Tomáš Čupr (Slevomat, Dáme jídlo, Rohlík.cz), Jan Janák (CrossCafe), Jan Mühlfeit a mnoho dalších

Kde vidíš sebe a svůj projekt za rok?

Za rok bych rád viděl svou aplikaci v App Storu a Google Play a aplikaci bych měl rád rozšířenou i pro více sportů, jako jsou florbal, házená, fotbal, hokej, volejbal, basketbal. Ale ani u nich bych nechtěl skončil a rád bych pokračoval i v jiných sportech! Také bych chtěl aplikaci převést do angličtiny, protože tím se trh velmi ale velmi zvětší, ale to do roka nevidím.

Kdo je tvůj vzor a proč právě ta osoba?

Mezi moje vzory v podnikání určitě patří již zmiňovaný Tomáš Čupr, protože jeho projekty mají hlavu a patu a hlavně využití pro samotné Čechy. Dále mezi mé vzory patří můj bratranec, Petr Šrámek, od kterého se hodně učím!

Děkujeme za rozhovor, chtěl bys něco říct na závěr?

Rád bych poděkoval za rozhovor a popřál hezký zbytek dne.