Dobrý den,

první ročník středoškolské podnikatelské soutěže Soutěž a Podnikej je úspěšně za námi.

Představme si jej v číslech, protože ta nikdy nelžou.

671! 671 středních škol v České republice bylo osloveno s nabídkou zapojit své studenty do prvního ročníku středoškolské podnikatelské soutěže Soutěž a Podnikej.

116! 116 studentů ze všech typů středních škol projevilo zájem o podnikání. Tento zájem je hlavním poselstvím právě ukončeného prvního ročníku Soutěž a Podnikej. Takovéto množství studentů nám dává příslib do budoucna, že v České republice budou probíhat inovace, že zde existují lidé, kteří mají vůli měnit své okolí řešením společných problémů. Pomocí soutěže Soutěž a Podnikej jsme dali šanci studentům středních škol ze všech regionů České republiky od Varnsdorfu po Valašské Klobouky a od Opavy až po Most, naučit se užitečné a funkční koncepty podnikání a přivést tak jejich nápady na světlo světa.

53! Jedná se o počet mentorů, kteří projevili zájem se do soutěže zapojit a vést vybraný počet soutěžních týmů během náročného programu, který vytvořil z nápadů podnikatelské projekty. Častokrát museli mentoři projevit velkou dávku trpělivosti a ochoty, aby se vyrovnali s mladistvým temperamentem studentů středních škol. Tato náročná a dobrovolná práce mentorů přivedla na svět téměř tři desítky nových podnikatelů.

27! 27 soutěžních týmů přežilo náročný dvou měsíční maraton úkolů, ověřování nápadů, tvorby minimálně života schopného produktu (MVP) a dalšího neustálého ověřování vzniklých konceptů. Z celkového počtu 61 vybraných projektů se pouze 27 odhodlalo prezentovat projekty před odbornou porotou regionálních finále. Těmto 27 statečným týmům, které projevily odolnost, vytrvalost, odhodlání a nebály se ukázat svoji práci, patří velké uznání.

15! 15 porotců se celkem sešlo v regionálních finálových kolech ve Zlíně, Ostravě, Brně, Praze a Liberci k vyhodnocení 27 projektů. Porotci měli velmi těžký úkol, a to vybrat projekt, který postoupí do republikového finále a zároveň motivovat soutěžící k další práci na jejich projektu, i v případě, že se neumístili na prvním místě.

6! Šest týmů se kvalifikovalo z regionálních finále do finále republikového. Čerství podnikatelé prezentovali širokou škálu projektů. Dozvěděli jsme se o projektech módních, sociálně prospěšných, ekologických i technologických. Všichni finalisté odvedli velký kus práce a patří jim uznání za jejich snahu a cílevědomost, které během trvání soutěže prokázali.

5! Pět zkušených porotců z rozdílných odvětví dostalo za úkol vybrat vítěze prvního ročníku středoškolské podnikatelské soutěže Soutěž a Podnikej.

1! První vítězku Soutěž a Podnikej jsme poznali v časných odpoledních hodinách dne 20.1.2017 a první ročník soutěže byl ukončen. Tímto okamžikem jsme se dostali zase na začátek a zpátky k úvodnímu číslu 671, se kterým načneme již 2. ročník soutěže Soutěž a Podnikej.

Za příležitost organizovat Soutěž a Podnikej a představit podnikání jako budoucí možné zaměstnání studentům středních škol bychom chtěli poděkovat hlavně téměř třem desítkám partnerům soutěže, zejména generálním partnerům společnosti Cleverlance, Nadaci Tomáše Bati a podnikatelskému inkubátoru UP21 a samozřejmě všem, kteří se na soutěži podíleli.

Děkujeme,

Martin Vítek

 

 

 

David Friedl