Čtvrté regionální finále Soutěž a Podnikej se uskutečnilo v pátek 16. prosince v Prague Startup Centre. Tohoto středoškolského regionálního finále se zúčastnili soutěžící z Prahy, Plzně, Rakovníka a Vysokého Myta, kteří zde prezentovali porotě své podnikatelské nápady. Vyhrál sociální podnikatelský projekt Anny Sukové „Hračky s příběhem“.

Anna_Sukova_vitezka_Soutez_a_Podnikej_Praha

Anna zaměstnává ženy v těžkých životních situacích, které opravuji staré hračky. Následně hračky dodává do školek, dětských domovů a podobných institucí.

Jsem velmi spokojena s výsledkem, i když vím, že má můj projekt ještě hodně nedostatků a čeká mě hodně práce,“ hodnotí své regionální vítězství Anna.

Na druhém místě se umístila Gabriela Klemová s ekologicky vyráběným sportovním oblečením. Třetí místo obsadil Matěj Kalous a jeho plánovaná síť úschoven po celé Praze s názvem Schovej to!

Tréma umí udělat své

Soutěž a Podnikej je soutěž, která dává možnost začít studentům ze středních škol plánovat nebo už rozjet své vlastní podnikaní. Studenti se s originálním nápadem přihlásí na webových stránkách soutěže, a poté v osmi týdnech svůj nápad rozpracují a vytvoří z něj podnikatelský záměr a to vše s přiděleným mentorem soutěže.

Po osmi týdnech jsou tedy studenti připraveni prezentovat svůj projekt v regionálním kole před porotou.

Všechny prezentace jsem sledovala zaujatě, je vidět, že do nich studenti vložili mnoho práce, i když někdy umí tréma udělat své,“ komentuje soutěžní prezentace učitelka z Karlínské obchodní akademie Pavlína Pálová.

Vítězové z jednotlivých regionálních kol se setkají v celostátním kole, kde bude možnost vyhrát obchodní cestu do Chicaga, startup balíček v hodnotě 60,000 korun a zajímavé semináře. Celostátní finále soutěže proběhne 20.1 2017 v Praze.

porotci_soutez_a_podnikej_praha

O vítězi rozhoduje porota, která je složena ze zkušených podnikatelů. V porotě za pražský region seděli: spoluzakladatel softwarové společnosti SparkTech Petr Kašák, Jana Hodboďová, která se stará o kompletní fungování oficiálního pražského inkubátoru – Prague Startup Centre a Lukáš Krčil z brandingové agentury Digital Brain.

Autor: Martina Bořutová