kalousMatěj Kalous chce být bohatý stejně jako téměř každý člověk. Uvědomuje si, že k tomuto cíli vede ještě dlouhá cesta a Soutěž a Podnikej je jen prvním krokem. Díky svému projektu, který vytváří síť úschoven a cílí hlavně na turisty, kteří navštěvují Prahu každoročně v rostoucích číslech. Matěj se chce především učit, ale doufá, že projekt úschoven ho naučí mnoho nových zkušeností a odrazí ho ke svému prvnímu vydělanému milionu.

Ahoj, můžeš nám říct něco málo o sobě?

Ahoj, jsem Matěj Kalous, je mi 16 let a chodím do druháku na Gymnázium Zikmunda Wintera v Rakovníku. Mám rád sport, nejvíce cyklistiku pak pro někoho neznámý sport-koloběh a hraju fotbal. Jsem pohodový a společenský tvor, co nezkazí žádnou zábavu. Taky velice ambiciózní a soutěživý, ale hlavně si užívám života ať se děje cokoliv.

Co tě vedlo k přihlášení do soutěže? Máš jasnou vizi nebo se chceš jen něco naučit?

Už na začátku tohohle roku mě lákala myšlenka, která láká každého, být bohatý. Určitě to bylo i díky časopisu Forbes, který už nějaký ten pátek čtu. Když se objevila možnost zúčastnit se podnikatelské soutěže, kde se toho můžu spoustu naučit, tak jsem neváhal a přihlásil se. Takže mi spíše jde jen o to se něčemu přiučit. Uvidím jestli projekt samotný v budoucnu rozjedu.

Máš zkušenost s podobnými projekty?

Nemám, nikdy jsem nic podobného nedělal.

Mohl bys nám popsat svůj nápad a jak si na něj přišel?

Mým nápadem je vytvořit síť úschoven, kam by lidé mohli bezpečně a jednodušše ukládat svoje věci. Cílím tím hlavně na turisty, kterých projde Prahou ročně přes 6 milionů. Avšak doufám i v to, že se uživatelé najdou i v řadách místních. Soutěž jsem objevil poměrně pozdě, a tak jsem byl den před odevzdáním smířen s tím, že budu muset účast odložit na další ročník. Ale! Zdálo se mi o rande, které jsem měl následující den a byla to trošku noční můra, protože jsem měl na ramenou spoustu tašek a oblečení, přestože bylo vedro. Heureka! Kdyby byly úschovny tak bych problém lehce vyřešil. Rande jsem zrušil a začal pracovat na nápadu.

snimek-obrazovky-2016-11-06-v-18-57-34

Co od Soutěž a Podnikej očekáváš?

Uvedení do světa podnikání. Vlastně ani netuším co je potřeba k založení firmy. To a ještě mnohem víc se snad v soutěži naučím. Dále setkání s inspirativními lidmi, jak již úspěšnými podnikateli, tak s mými vrstevníky, kteří smýšlejí podobně jako já.

Kde bys chtěl být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Koupat se v milionech jako kačer Skrblík. Ale reálně by mi stačilo, kdybych projekt rozjel v praxi, měl úspěch a správně vykročeno k prvnímu vydělanému milionu.

Děkujeme moc za rozhovor, chceš říct něco na závěr?

Já taky díky nejen za rozhovor, ale i možnost být součástí tohoto skvělého projektu. Přeji všem ostatním soutěžícím hodně zdaru při práci na projektu!

Autor: Martina Bořutová