foto-k-rozhovoru

Kryštof Černík, Karel Škrobánek a Kateřina Trulleyová ušpinili svému kamarádovi v Praze podlahu. Špínu tam navezli na kolečkách svého zavazadla. Tato událost jim vnukla nápad na projekt, který by z kufru udělal multifunkční zařízení s nabíjecím portálem, zasouvacími kolečkami a dalšími užitečnými mechanismy, které vám zpříjemní cestování.

Ahoj, můžete nám říct něco málo o sobě?

Jsme studenti 2. ročníku Slezského gymnázia v Opavě. Jmenujeme se Kryštof Černík, Karel Škrobánek a Kateřina Trulleyová. Spolužáci jsme již druhým rokem a sdílíme spoustu nápadů a názorů.

Co vás vedlo k přihlášení do soutěže? Máte jasnou vizi nebo se chcete jen něco naučit?

Rádi zkoušíme nové věci a zapojujeme se do různých projektů. Tato soutěž nám přišla zajímavá a myslíme si, že se dozvíme mnoho užitečných věcí. Jistou vizi máme a doufáme, že nám tento projekt pomůže k tomu, abychom se posunuli kupředu.

Máte zkušenost s podobnými projekty?

Ve skutečnosti je to náš první projekt tohoto typu. Nevěděli jsme, co od něj čekat a stále nás překvapuje svou rozmanitostí.

Mohli byste nám popsat váš nápad a jak jste na něj přišli?

Dlouho jsme společně přemýšleli nad tím, jak lidem usnadnit běžný život. K našemu nápadu nás nakonec přivedla společná cesta do Prahy, kdy jsme se za nepříznivého počasí museli dostat přes město pěšky. Po příchodu do kamarádova bytu byla kolečka našich kufrů celá od bahna, takže jsme zašpinili podlahu a koberec. Tehdy nás napadlo, že nevíme o kufru, který by měl zasouvací kolečka, a tudíž by se tomuto incidentu dalo snadno předejít. To byl náš hlavní koncept – kufr se zasouvacími kolečky. Později jsme ještě přidali zabudovanou powerbanku a lokalizační čip.

Co od Soutěž a Podnikej očekáváte?

Nové zkušenosti v oblasti podnikání a marketingu, seznámení se s novými lidmi a ve výsledku doufáme, že nám to pomůže zdokonalit náš produkt.

Kde byste chtěli být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Chceme zakládat studentskou firmu, takže doufáme, že za rok touto dobou již bude firma v plném provozu a bude se jí dařit.

Děkujeme moc za rozhovor, chcete říct něco na závěr?

Autor: Martina Bořutová