foto-rozhovorKarel Jahna pochází z maloměsta, ale to mu nezabránilo mít velké, celosvětové cíle. Se svým projektem, který usnadní letecké cestování, umožňujícím jízdu s kufrem, kam lze připnout příruční zavazadla, bez zbytečné manipulace.Díky tomuto chytrému pomocníku se vám uvolní ruce k jiným pro vás důležitějším činnostem.

Ahoj, můžeš nám říct něco málo o sobě?

Ahoj, jmenuji se Karel Jahna a sám sebe považuji za kreativní a přemýšlivou osobu. Zajímám se o seberozvoj, podnikání a taky rád čtu.

Co tě vedlo k přihlášení do soutěže? Máš jasnou vizi nebo se chceš jen něco naučit?

K přihlášení do soutěže mě vedlo mnoho faktorů. Je to osobní výzva překonání sam sebe. Taky rád zkouším nové věci a jsem zvídavý. Prostě jsem chtěl zkusit něco nekonvenčního. Vizi mám, ale také se chci dozvědět více.

Máš zkušenost s podobnými projekty?

Vůbec. Projektu v takovém rozsahu se účastním poprvé.

Mohl bys nám popsat svůj nápad a jak si na něj přišel?

Můj projekt se týká cestovního ruchu, který má za cíl usnadnit lidem cestování s pojízdnými kufry. Je to produkt, který vám umožní spojit příruční zavazadla s kufrem a vy tak vlastně nemusíte hledat všechny ucha, ale máte vše pohromadě v jednom sevření. Máte volnou ruku pro ostatní účely, jako například pro mobilní telefon nebo cokoliv jiného. A jak jsem na svůj nápad přišel? To je tak, když sedíte v Londýně na letišti a pozorujete ostatní lidi.

Co od Soutěž a Podnikej očekáváš?

Očekávám od soutěže hlavně poznání. Ať už poznání ostatních inspirativních lidí, tak i poznání nových možností. Také očekávám posunutí projektu do dalších fází.

Kde bys chtěl být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Jednoznačně chci tento projekt dostat na trh a také ho dostat za hranice, jelikož zde má větší potenciál.

Děkujeme moc za rozhovor, chceš říct něco na závěr?

Také děkuji. Chci říct všem, kteří toto čtou, ať si jdou za svým a nebojí se toho. Využijme každou příležitost, vše o tom, jak to zvládnout, se naučíme později.

Autor: Martina Bořutová