foto-k-rozhovoru

Grafická designérka Veronika Šrédlová se nechala inspirovat svým snem a zároveň problémem, který má většina lidí žijící v pohraničí. Tímto problémem je neznalost státních svátků sousedních zemí. Proto navrhla diář, který právě uvádí svátky nejen  české ale i polské a německé. Nabízí mnohem více místa pro poznámky, shrnutí povedených a nesplněných úkolů a celkově velmi zajímavý a  inovativní koncept diáře.

Ahoj, můžeš nám říct něco málo o sobě?

Ahoj! Jmenuji se Veronika Šrédlová a studuji obor grafický design. Jsem kreativní, ráda poznávám nové lidi a miluji, když se pro něco nadchnu. Ve svém volném čase píšu blog a točím s ohněm a světlem. V budoucnosti si chci pořídit starý minivan a projet s ním půlku světa.

Co tě vedlo k přihlášení do soutěže? Máš jasnou vizi nebo se chceš jen něco naučit?

Zaujala mě přednáška v naší škole. Neváhala jsem, protože zvítězila moje zvědavost a radost z toho, že se mohu naučit něco nového.

Máš zkušenost s podobnými projekty?

Vlastně ještě ne, tohle je poprvé, co jsem se mohla zapojit do něčeho podobného. Každopádně jsem za tuto příležitost moc vděčná.

Mohla bys nám popsat svůj nápad a jak si na něj přišla?

Poprvé se mi o mém nápadu zdálo. Měla jsem jasnou vizi o tom, jak bude diář vypadat již od začátku. Nejvíce práce však bylo při převedení myšlenky do reálného světa. Pracovala jsem ve dne v noci abych mohla, co nejdříve spustit prodej. A tak vznikl Neobyčejný diář. V mém diáři je více místa, volné stránky, denní i měsíční přehled, státní, ale i vtipné svátky, dále pak německé a polské svátky. A nakonec každý měsíc je jinak graficky zpracovaný.

Soutez_a_Podnikej

Co od Soutěž a Podnikej očekáváš?

Chtěla bych se hlavně přiučit novým věcem a znalostem. Poznat nové lidi a získat nové příležitosti.

Kde bys chtěla být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Za rok už bych chtěla plánovat cestu s minivanem. Pracovat jako digitální nomád a navrhovat nejen diáře, ale i další věci. Zažít dobrodružství a nakonci se usadit na nějakém klidném místečku někde na Filipínách.

Děkujeme moc za rozhovor, chceš říct něco na závěr?

Chtěla bych všem říct, ať si jdou za svými sny, i když jsou sebevíc šílený (jako třeba ten můj).

Autor: Martina Bořutová