tereza_palenickovaTereza Páleníčková trpí alergií na laktózu. Bohužel lidi, kteří mají podobné zdravotní problémy nemají při výběru kávy z nápojového lístku na většině místech moc na rozmyšlenou. Jsou tedy odkázání na jedinou volbu vhodnou pro alergiky a tou je espresso.  Tereza chce tento status quo změnit a založit si vlastní kavárnu, která by nabízela lahodné kávové občerstvení i alergikům.

Ahoj, můžeš nám říct něco málo o sobě?

Ahoj! Jmenuji se Tereza Páleníčková a jsem studentka Střední hotelové školy ve Zlíně. Jsem rozvážná a společenská holka,která se nebojí říct svůj názor. Také nějaký čas dělám závodně 3D lukostřelbu, ale zároveň si ráda zajdu odpočinout s přáteli do kavárny.

Co tě vedlo k přihlášení do soutěže? Máš jasnou vizi nebo se chceš jen něco naučit?

Zvědavost. Nikdy dřív jsem neměla možnost zúčastnit se takového projektu a tohle byla perfektní příležitost. Samozřejmě se chci něco naučit, protože jsem v tomto oboru nováček. Jasnou vizi již mám, chtěla bych kavárnu, kde by se žádný alergik nemusel bát dát si svou oblíbenou kávu a zákusek.

Máš zkušenost s podobnými projekty?

Bohužel ne, ale z možnosti přihlásit se do tohoto projektu jsem byla nadšená!

Mohla bys nám popsat svůj nápad a jak si na něj přišla?

Jednou jsem si tak zašla do kavárny s chutí na Cappuccino, jenže mám alergii na laktózu, takže smím jen espresso, po chvilce mě napadlo, jak by bylo fajn mít kavárnu, kde by zákazníci nemuseli řešit alergeny a jen si užít požitek z kávy. Tak jsem se rozhodla jednat. Chci začít se “stánkem” na různých akcích a co nejdřív otevřít Le Grande Petite Café, malou kavárnu s velkými možnostmi.

Co od Soutěž a Podnikej očekáváš?

Získání nových zkušeností a pochopení “velkého světa podnikání”.

profilovy-obrazek

Kde bys chtěla být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Chtěla bych sedět nad plány své kavárničky s vědomím, že mám pro ni prostor a že zákazníci budou do nové kavárny Le Grande Petite Café chodit s úsměvem. Stále se budu snažit lidem co nejvíc ukázat, že i s alergií si mohou dát to, na co mají chuť.

Děkujeme moc za rozhovor, chceš říct něco na závěr?

To já moc děkuji a chtěla všem vzkázat, že i ten nejbláznivější nápad je možné zrealizovat.

Autor:Martina Bořutová