Soutez_A_Podnikej

Bohdan Havlíček cílí svým projektem na studenty ve všech úrovních vzdělávacího systému v České republice. Jeho projekt nejen umožní studentům zlepšit své výsledky ve škole, ale umožní i seznámení studentů v rámci jedné školy napříč ročníky a tím pádem by jeho projekt mohl mít i impakt na negativní aspekty školství jako je například šikana. Seznamte se s Bohdanem Havlíčkem.

Ahoj, můžeš nám říct něco málo o sobě?

Ahoj! Jmenuji se Bohdan Havlíček a jsem studentem Střední školy filmových, multimediálních a počítačových technologií ve Zlíně. Jsem společenský, rád pomáhám lidem a hlavně jsem pohodář, který má rád filmy a focení.

Co tě vedlo k přihlášení do soutěže? Máš jasnou vizi nebo se chceš jen něco naučit?

Do soutěže mě přivedla hlavně zvědavost. Jasnou vizi určitě mám, ale chci se spíše naučit všechno okolo podnikání abych do budoucna věděl, čemu se vyhnout a do čeho jít. Chci poznat nástrahy a vyvarovat se zbytečných chyb, které by mě mohly v rozvoji mého nápadu zbytečně zdržet.

Máš zkušenost s podobnými projekty?

Vůbec ne. Je to moje poprvé, nikdy jsem neměl možnost se do podobné soutěže přihlásit.

Mohl bys nám popsat svůj nápad a jak si na něj přišel?

Můj nápad je zaměřen na pomoc studentům středních a vysokých škol. Domluva mezi studenty přes internetovou stránku na doučování. Zdatnější studenti by pomáhali pomalejším studentům a doučovali je. Pro ulehčení a dorozumívání by fungovala stránka StudenthelpsStudent. Přes stránku by si domluvili setkání a probrali by mezi sebou učivo, které nechápe jeden z nich. Stejný systém by byl použitelný v rámci jednotlivých škol, kde by byla zaručena pomoc při doučování odborných předmětů. Můj záměr mě napadl při sezení nad domácím úkolem, kdy jsem vůbec nevěděl, jak ho udělat. A tak bych chtěl pomoci studentům, kteří učení zvládají s obtížemi jako já, ale chtějí se vzdělávat a v životě něčeho dosáhnout.

Co od Soutěž a Podnikej očekáváš?

Chtěl bych především pochopit podnikání, potkat nové lidi a zdokonalit svůj projekt. Doufám, že mi soutěž pomůže rozvíjet mé schopnosti a naučit mě, jak se alespoň částečně pohybovat v podnikatelském prostředí.

Student Helps Students

Kde bys chtěl být se svým projektem za rok v tuto dobu?

Svůj projekt bych chtěl vidět na všech středních a vysokých školách v České republice a poznat hodně studentů, kterým projekt pomohl. Byl bych naprosto šťastný pokud by můj projekt změnil mnoha studentům život a pomohl v seznamování studentů napříč ročníky.

Děkujeme moc za rozhovor, chceš říct něco na závěr?

Dělejte co vás baví, jděte si za svým snem a hlavně se nevzdávejte. Pokud to vážně budete chtít a budete na sobě, jistě se vám váš sen splní.

Autor: Martina Bořutová