Důležité je mít cíl, smysl proč to dělat, kromě nápadu s kterým chcete podnikat. Častými motivacemi je zajištění rodiny, koupit si dům, nové auto či finanční nezávislost. Často může být podnikání jedinou možnou cestou, jak si tyto sny splnit. Jednodušší je být zaměstnanec a nevymykat se průměru, avšak chcete –li snít a vidět jak se přibližujete svým snům, zkuste podnikání.

Podnikání jako cíl a cesta za sny

Čím větší motivace, tím větší budete mít šanci na úspěch. Motivace je vnitřní síla, která vás směřuje k vašemu vytčenému cíli. Podnikání nemusí sednout každému, proto je důležité vědět, proč se do této činnosti pouštíte a jaké jsou vaše schopnosti a motivace. Váš cíl pro vás musí hodně znamenat a vy musíte být připraveni na této cestě překonávat překážky, strádat a občas něco obětovat.

Cíl, který máte, si musíte umět představit, abyste se mu mohli po krůčcích reálně přibližovat. Jak říkával Tomáš Garrigue Masaryk:

 

„Člověk mnoho vydrží, má-li cíl.“

 

A pokud tento cíl pomáhá i vašemu okolí, můžete počítat s podporou. Můžete se dokonce snažit změnit věci, které vadí vám ale třeba i mnoha dalším. Například český matematik a ekonom Karel Janáček díky svým nabitým financím z podnikání, bojuje proti korupci a snaží se zajistit změnu volebního systému.

Nezávislost jako největší lákadlo a výhoda podnikání

Podnikání přináší mnoho výhod, ale jedna by pro vás měla být velmi lákavá a inspirující. Touto výhodou je, že při obživě spoléháte na sebe a máte tak plnou kontrolu nad svými financemi a časem. Ať už se jedná o zajištění teď nebo v budoucnosti, vy to máte ve svých rukou. Každý by chtěl se svým životem nakládat po svém, podnikání vám v tomto kroku může pomoci.

 

Autor: Martina Bořutová